otrdiena, 2012. gada 15. maijs

Rīgā atkal izvietotas MMM reklāmas; FKTK vēršas PTAC un Valsts policijā


Rīgā atkal izvietotas finanšu piramīdu veidotāja MMM reklāmas, novēroja aģentūra BNS.
Šoreiz MMM reklāmas izvietotas maršruta mikroautobusos. Tajās aicināts "Palīdzēsim viens otram" un runāts par to, ka Rīgā ir atvērts Starptautiskās savstarpējā atbalsta kases dalībnieku klubs, kuram pievienojoties dāvanā varēs saņemt 10 latu. Reklāmās arī teikts, ka organizācija rīko bezmaksas vasaras nometnes bērniem, sporta pasākumus, organizē bezmaksas pārtikas izsniegšanu, kā arī palīdz bērnunamiem.

Aģentūrai BNS norādot uz izvietotajām reklāmām maršruta mikroautobusos, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vērsās Valsts policijā par šo MMM aktivitāti. "Mēs Valsts policijā vēršamies par katru novēroto [MMM] aktivitāti," aģentūrai BNS teica FKTK Komunikācijas daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Upleja.
Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante Ilze Žunde aģentūrai BNS sacīja, ka PTAC šonedēļ ir saņemts FKTK iesniegums par jaunu MMM reklāmu, kas izvietota mikroautobusos, un pašlaik ir sākts vērtēšanas process.

"Par jauno MMM reklāmu mikroautobusos iesniegumu saņēmām tikai šonedēļ, līdz ar to nesam vēl izvērtējuši reklāmu, kā arī izteikuši kādus aicinājumus attiecībā uz jaunās reklāmas izplatīšanu," sacīja Žunde.

Viņa arī informēja, ka centrs jau iepriekš vērsās pie MMM reklāmas izplatītājiem ar lūgumu pārtraukt izplatīt attiecīgo reklāmu, kas arī pēc PTAC aicinājuma ir paveikts. "Esam sākuši lietvedību pret reklāmdevēju un lēmumu lietā varētu pieņemt ne ātrāk kā maija beigās," viņa piebilda.

Žunde uzsvēra, ka ir apturēta vienas mājaslapas darbība, kurā tika sniegta informācija un iedzīvotāji mudināti iesaistīties finanšu piramīdā. "Lietas ietvaros vērsāmies pie mājaslapas servera turētāja, kurš attiecīgi apturēja tās pieeju tiešsaistē," viņa paskaidroja.

Jau vēstīts, ka FKTK pērn decembra beigās ziņoja par kompānijas "MMM–2011" nelicencētu pakalpojumu sniegšanu Latvijā un aicināja iedzīvotājus atturēties no sadarbības ar nelicencētu pakalpojumu sniedzēju. "MMM–2011" nelicencēto pakalpojumu reklāmu bija izvietojis Latvijas teritorijā, tostarp sabiedriskā transporta līdzekļos, aicinot Latvijas iedzīvotājus ieguldīt naudas līdzekļus šajā uzņēmumā.

Ziņots arī, ka 90.gados Sergejs Mavrodi agresīvās reklāmas kampaņās telekanālos aicināja Krievijas iedzīvotājus noguldīt naudu finanšu shēmā MMM, solot līdz 3000% lielu peļņu. Kompāniju MMM tiesa atzina par bankrotējušu 1997.gadā. 2007.gada 28.aprīlī Mavrodi tika piespriests četru gadu un sešu mēnešu cietumsods, bet par tā pirmo dienu tika uzskatīts aizturēšanas datums – 2003.gada 31.janvāris, un viņš no ieslodzījuma tika atbrīvots jau tā paša gada maijā. Mavrodi bija izvirzītas apsūdzības par finanšu krāpniecību, kuras dēļ noguldītāji zaudēja summu, kas līdzvērtīga vairāk nekā 50 miljoniem latu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru