trešdiena, 2012. gada 30. maijs

Policija neatbalsta brīdinājuma zīmes pirms pārvietojamajiem fotoradariemValsts policija (VP) pretēji Saeimas atbildīgajai komisijai uzskata, ka pirms pārvietojamajiem fotoradariem nevajag izvietot brīdinājuma zīmes, jo tas mainītu šo fotoradaru darbības filozofiju un principus, pastāstīja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Lita Juberte.
"VP vēlas vēlreiz akcentēt atšķirību starp pārvietojamajiem un stacionārajiem radariem – stacionārie vienmēr atradīsies vienā un tajā pašā vietā, pirms tiem būs brīdinājuma zīmes, to izvietojums attēlots VP mājaslapā. Savukārt pārvietojamo fotoradaru ideja pamatā ir cita – būt mobiliem un mainīt atrašanās vietas. Atkarībā no konkrētās situācijas, satiksmes plūsmas kādā vietā, avāriju skaita pēkšņa palielinājuma un citiem apstākļiem šos radarus policija var izvietot pēc nepieciešamības – tur, kur attiecīgajā brīdī tie ir visvairāk vajadzīgi," uzsvēra Juberte.

Viņa arī atgādināja, ka policija ir izrādījusi iniciatīvu, publicējot pārvietojamo fotoradaru iespējamās atrašanās vietas savā mājaslapā.

"Tāpēc nav nepieciešams arī pirms pārvietojamajiem fotoradariem izvietot brīdinājuma zīmes. Fakts, ka pirms pārvietojamajiem fotoradariem nav brīdinājuma zīmes, strādā kā preventīvs līdzeklis, kas liek cilvēkiem ievērot atļauto braukšanas ātrumu it visur, nevis tikai no brīdinošās zīmes līdz fotoradaram," paskaidroja policijas pārstāve.

Jau ziņots ‒ lai pārtrauktu līdzšinējo praksi, ka pārvietojamie fotoradari nereti tiek slēpti, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šonedēļ nolēmusi ierosināt Saeimā grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredzēs izvietot brīdinājuma zīmes arī pirms pārvietojamajiem fotoradariem.

Komisijas vadītājs Ainars Latkovskis ("Vienotība") uzskata, ka ar pārvietojamo fotoradaru slēpšanu sabiedrībā tiek diskreditēta fotoradaru ieviešanas ideja.

Savukārt fotoradarus uzstādošais uzņēmums "Vitronic Baltica un partneri" norādīja, ka Saeimas atbildīgās komisijas ierosinājums būtu rūpīgi jāizvērtē, un atgādināja, ka citur pasaulē šāda prakse netiek īstenota.

"Vitronic Baltica un partneri" 15 pārvietojamos fotoradarus uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet kopš 2008.gada Latvijā darbojas četri fotoradari, kurus savulaik iegādājās Valsts policija. Līdz ar to kopumā uz ceļiem pašlaik atrodas 34 pārvietojamie radari un no 24.maija – arī 23 stacionārie fotoradari.

Uzņēmumam "Vitronic Baltica un partneri" līdz 20.maijam bija jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 būtu ar mērierīcēm, bet atlikušie ‒ tukši ietvari, taču uzņēmums to nepaguva izdarīt. Kompānijai doti divi mēneši līguma izpildei.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru