trešdiena, 2012. gada 16. maijs

Plāno aizliegt finanšu piramīdu reģistrāciju un darbību


Lai aizliegtu krāpniecisko finanšu piramīdu reģistrāciju un darbību, Saeimā tiks virzīti grozījumi virknē likumu.
To, turpinot diskusiju ar ekspertiem par finanšu piramīdu darbību Latvijā un uzklausot Uzņēmuma reģistra sagatavoto ziņojumu, trešdien, noskaidroja Saeimas Pieprasījumu komisijas deputāti.

Komisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks pauda satraukumu par plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju saistībā ar organizācijas "MMM" plāniem visā Latvijas teritorijā atvērt 27 birojus. "Tiek veidota nacionāla mēroga nelikumīga un nelegāla struktūra. Organizācija nav reģistrēta, un tās darbības mērķi nav zināmi, tāpēc jāturpina strādāt pie nopietnākas situācijas analīzes," uzsvēris Ražuks.

Uzņēmumu reģistra galvenais valsts notārs Ringolds Balodis paudis viedokli, ka "MMM" reģistrācija būtu atsakāma tās statūtos un pieteikumā norādīto darbības mērķu dēļ, jo tie ir pretrunā likumam. Tomēr uzņēmumi reģistrācijas dokumentos var norādīt arī citus darbības mērķus, nepieminot finanšu piramīdu veidošanu, un pašlaik normatīvie akti komersantiem neuzliek pienākumu reģistrējoties norādīt darbības mērķus. Tādējādi Uzņēmumu reģistram nav pamata atteikt reģistrāciju. Balodis vērsis klātesošo uzmanību, ka tiesībsargājošajām un finanšu tirgus uzraudzības iestādēm vajadzētu stingrāk sekot jau reģistrētu subjektu aktivitātēm.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieks Jānis Brazovskis informēja deputātus, ka FKTK neļauj atvērt krāpnieciskiem uzņēmumiem kontus kredītiestādēs, par kuriem FKTK saņem informāciju, veiksmīgi sadarbojoties ar bankām un kredītiestādēm.

Savukārt Ekonomikas policijas rīcība, ievācot informāciju par personām, kas ir iesaistītas "MMM" finanšu piramīdas organizācijā, deputātiem šķita nepietiekami aktīva.

Komisijas deputāti vienojās par nepieciešamību vērsties pie iekšlietu ministra un Drošības policijas priekšnieka, lai noskaidrotu viņu viedokli un vērstu uzmanību uz to, ka finanšu piramīdu darbība var apdraudēt drošību valstī.

MMM jeb MMM-2011 ir par finanšu piramīdu uzskatīta shēma, kuras dalībnieki iegulda naudu, saņemot solījumus par milzīgu procentu peļņu. Deviņdesmitajos gados Krievijā pirmo MMM piramīdu radīja Sergejs Mavrodi, kuru vēlāk notiesāja par krāpšanu, un MMM-2011 ir nākamais šīs personas projekts, tikai interneta vidē.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru