pirmdiena, 2012. gada 21. maijs

Pirmie stacionārie fotoradari pārkāpējus sāks ķert šonedēļ


Pirmie uzstādītie stacionārie fotoradari varētu sākt darboties šonedēļ – trešdien vai ceturtdien, žurnālistiem sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
Pirmdien policisti paspējuši pārbaudīt trīs stacionāros fotoradarus, konstatējot, ka pie viena no tiem nav uzstādīta brīdinošā zīme. Pārējos 20 radarus policija cer pārbaudīt tuvāko dienu laikā.
Pirmdien ap pusdienlaiku policija kopā arspeciālistiem bija pārbaudījušu radarus Rīgā, Brīvības ielā 363, Murjāņos unKocēnu novadā.

Pēc pārbaudes būs skaidrs, vai visi fotoradari atbilst prasībām un varēs uzsākt darbu. To, cik daudzos no 23 radariem būsmērierīces un cik daudzi no tiem būs "tukši", policija pagaidām nevarējaatklāt, sakot, ka par to vēl vienosies.

Pagaidām šie radari pārkāpumus nefiksē.

Jau ziņots, ka uzņēmums "Vitronic Baltica" Rīgā jau uzstādījis aptuveni desmit stacionāros fotoradarus un sola, ka visi radaru montāžas darbi galvaspilsētā tuvākajās dienās būs pabeigti. Savukārt Iekšlietu ministrija uzskata, ka visus 160 radarus uzņēmums nepagūs uzstādīt līdz vienošanās paredzētajam 20.maijam, tāpēc turpinās līguma laušanas procedūru.

Saskaņā ar vienošanos starp uzņēmumu un Valsts policiju visiem 160 stacionārajiem radariem bija jābūt uzstādītiem līdz 20.maijam. Iekšlietu ministrija jau iepriekš norādīja - "jau šobrīd ir skaidrs, ka darbu apjoms nebūs izpildīts līgumā noteiktajā apmērā", tāpēc Valsts policija turpinās līguma laušanu ar uzņēmumu un nosūtīs KS "Vitronic Baltica un Partneri" otro paziņojumu par līgumā noteikto saistību savlaicīgas un pienācīgas neizpildes sekām.

Saskaņā ar līgumu uzņēmumam "Vitronic Baltica" un Partneri jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 – tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība.
Šobrīd uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.

"Vitronic Baltica un partneri" 15 pārvietojamos fotoradarus uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet no 2008.gada Latvijā darbojas četri, kurus savulaik iegādājās Valsts policija.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru