pirmdiena, 2012. gada 21. maijs

Pirmdien plāno oficiāli pieņemt jaunos stacionāros radarus


Valsts policija pirmdien plāno oficiāli pieņemt tos stacionāros fotoradarus, kurus uzņēmums «Vitronic Baltica un partneri» būs paspējis uzstādīt, pastāstīja VP priekšnieks Ints Ķuzis.
Turpinot stacionāro fotoradaru uzstādīšanu, uzņēmums «Vitronic Baltica un partneri» patlaban ir uzstādījis 18 stacionāro fotoradaru ietvarus. Uzņēmums saņēmis arī jaunu stacionāro iekārtu kravu.

Kā norādīja uzņēmuma preses sekretāre Antra Gaile, vakar, 19.maijā, tika fotoradaru uzstādīšanas būvdarbi veikti septiņās jaunās vietās, piemēram, pie Jūrmalas šosejas, Jelgavā, Jaunolainē un Mārupē.

Pirmdien, 21.maijā, paredzēta paveiktā nodošanas darbi, tad arī uzņēmums sniegs detalizētāku informāciju, uzsvēra Gaile.

Šodien paredzēts konstatēt uzņēmuma darbu izpildes apjomu stacionāro fotoradaru uzstādīšanā. Pēc partnera iesniegtās dokumentācijas un publiskajiem paziņojumiem presē, jau šobrīd ir skaidrs, ka darbu apjoms nebūs izpildīts līgumā noteiktajā apmērā. Līdz ar to tiks turpināta vienpusēja līguma laušanas procedūra, ko Valsts Policija (VP) sāka jau šā gada 20.janvārī, iesniedzot «Vitronic Baltica un partneri» pirmo brīdinājumu un norādot uz sekām, kas iestāsies, ja viņi neizpildīs līgumā noteiktās saistības līgumā paredzētajā apjomā un termiņos,  iepriekš informēja Iekšlietu ministrijas preses pārstāve Gunta Skrebele.

Saskaņā ar līgumu «Vitronic Baltica un partneri» jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 - tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība. Plašāka informācija par radaru izvietošanas vietām ir pieejama VP mājaslapā.

Fotoradarus sargās ar signalizāciju un apsardzi

Jaunos stacionāros fotoradarus uzņēmums «Vitronic Baltica un partneri» no vandaļiem sargās ar signalizāciju un apsardzi.

Lai arī stacionārie fotoradari vēl nedarbojas un tiks pirmdien oficiāli pieņemti, šonedēļ nezināms vandalis ar krāsu apķēpājis jau divu fotoradaru aizsargstiklus, kuri atrodas uz Salu un Dienvidu tilta. Par abiem gadījumiem uzņēmums informējis Valsts policiju un sola pat atalgojumu tam, kurš palīdzēs huligānus noķert.

Uzņēmuma preses sekretāre Antra Gaile aģentūrai BNS pastāstīja, ka videonovēršanas kameras fotoradaru atrašanās vietās nav plānots uzstādīt, tāpat fiziskas uzņēmuma darbinieku klātbūtnes atšķirībā no pārvietojamiem radariem nebūs.

Radari ir apdrošināti

Tomēr, neskatoties uz to, stacionārie fotoradari ir aprīkoti ar signalizāciju, kas nozīmē, ka radara bojāšanas gadījumā notikuma vietā ieradīsies uzņēmuma algota apsardze.

Tāpat uzņēmuma darbinieki regulāri apsekos fotoradaru atrašanās vietas, lai pārliecinātos, vai mērierīcei nav tehnisku problēmu vai tīša bojājuma.

Gaile atgādināja, ka stacionārie fotoradari ir novietoti tā, lai nodrošinātu ātruma ievērošanu, tādā veidā mazinot risku autovadītājiem, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem iekļūt negadījumos. Lai arī aizkrāsots stacionārā fotoradara iekārtas stikls ierobežo tehnikas darbību, iekārta turpina veikt savu preventīvo funkciju – autovadītāji attiecīgajā ceļu posmā samazinās braukšanas ātrumu.

Uzņēmuma pārstāve atgādināja, ka par svešas mantas tīšu bojāšanu ir paredzēta arī kriminālatbildība.

Iekšlietu ministrija iepriekš  informēja, ka ja 20.maijā stacionārie fotoradari nebūs uzstādīti tādā apjomā kā to paredz līgums, Valsts policija turpinās jau uzsākto līguma laušanas procedūru un nosūtīs uzņēmumam otro paziņojumu par līguma saistību neizpildes sekām.

Ministrija gan norāda, ka VP ir jāturas pie iepriekšējās valdības laikā noslēgtā līguma nosacījumiem, kas paredz divu mēnešu termiņu trūkumu novēršanai.

«Vitronic Baltica un partneri» 15 pārvietojamo fotoradaru uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet kopš 2008.gada Latvijā darbojas četri fotoradari, kurus savulaik iegādājās Valsts policija. Līdz ar to kopumā uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.

Saeimas komisijā runās par fotoradaru ieviešanas gaitu

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā otrdien runās par fotoradaru ieviešanas gaitu, un uz komisijas sēdi uzaicināts Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, pastāstīja komisijas vadītājs Ainars Latkovskis («Vienotība»).

Sēdē piedalīsies arī fotoradaru ieviesēja – uzņēmuma «Vitronic Baltica un partneri» – pārstāvji. Komisijas locekļi vēlas uzzināt, kas izdarīts, lai nodrošinātu fotoradaru ieviešanas līguma izpildi.

Latkovskis joprojām uzskata, ka Iekšlietu ministrija otro brīdinājumu uzņēmumam «Vitronic Baltica un partneri» par fotoradaru savlaicīgu neieviešanu varēja izteikt jau daudz agrāk. «Es uzskatu, ka Iekšlietu ministrija bijusi pārāk iecietīga un otrais brīdinājums jau varēja būt izteikts agrā pavasarī,» uzsvēra Latkovskis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru