otrdiena, 2012. gada 8. maijs

Latvijas hokejisti sagrauj Itālijas izlasi

Pārliecinošu uzvaru pasaules čempionātā (PČ) otrdien izcīnīja Latvijas hokeja valstsvienība, kas Stokholmas «Ericsson Globe» ledus arēnā ar rezultātu 5:0 sagrāva Itālijas izlasi, gūstot otro panākumu aizvadītajās trīs spēlēs.
Gūtie vārti un rezultatīva piespēle ļauj Indrašim kaut uz brīdi ieņemt otro vietu čempionāta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ar trim vārtiem un divām piespēlēm. Seši punkti (3+3) pagaidām ir zviedram Luī Eriksonam, bet Indrašim ir visvairāk gūto vārtu no tiem, kas savākuši piecus punktus. Tie ir arī krievs Jevgeņijs Malkins (2+3), amerikānis Makss Pačioreti un kanādietis Patriks Šārps (abiem 1+4).

Vēl vārtus guva Ronalds Ķēniņš, Gints Meija, Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs. Edgars Masaļskis vārtos atvairīja visus 22 metienus.

Uzvara ļāva pacelties Latvijai uz trešo vietu Stokholmas grupā, kurā līderei Zviedrijai ir deviņi punkti pēc trim spēlēm, bet otrajā vietā esošajai Krievijai pret ko latvieši cieta vienīgo zaudējumu, seši pēc divām.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē mačā pret Itāliju tika atzīts Guntis Galviņš.

Tikai pirmās trešdaļas beigās ar spēcīgu metienu Šveices čempions Ķēniņš atklāja rezultātu. Tie bija vienīgie vārti līdz pārtraukumam, lai gan bija izdevības. Ķēniņš piedalījās arī otrajā vārtu guvumā, kad iespēlēja ripu Bārtulim, bet Meija pielika nūju vārtu priekšā.

Turpinājumā Latvijas komandai bija izdevības gūt vārtus skaitliskajā vairākumā, taču tās tika izniekotas līdz kārtējā vairākumā izcēlās Bārtulis ar metienu no zilās līnijas.

Trešajā periodā spēles liktenis jau bija izšķirts. Indrašis guva vārtus izgājienā viens pret vienu apspēlējot Danielu Bellisimo un nedaudz vēlāk mērķi sasniedza arī Krišjāņa Rēdliha metiens, kad rezultāts kļuva 5:0.

Pēc tam Itālijas vārtos Bellisimo vārtos stājās Tomass Tragusts, bet rezultāts vairs nemainījās.

Latvija - Itālija 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Ronalds Ķēniņš (Bērziņš) (18:24), 2:0 Gints Meija (Ķēniņš, Bārtulis) (24:16), 3:0 Oskars Bārtulis (Cipulis) (37:54 vair.), 4:0 Miks Indrašis (Sprukts, Galviņš) (40:43), 5:0 Krišjānis Rēdlihs (Indrašis) (42:31 vair.).

Metieni: 35 - 23

Soda minūtes: 4 - 14

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, Latvijas komandas sastāvā veiktas nelielas izmaiņas. Trešajā maiņā ar Gintu Meiju un Armandu Bērziņu spēlēs Ronalds Ķēniņš, bet ceturtajā virknējumā kopā ar Kasparu Saulieti un Juri Štālu cīnīsies Koba Jass.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs ceturtdien, tiekoties ar Čehijas valstsvienību.

Pirmajā spēlē Latvija ar rezultātu 2:5 zaudēja Krievijai, bet nākamajā mačā ar 3:2 pieveica Vāciju. Savukārt Itālija čempionātu sāka ar zaudējumu 0:3 vāciešiem, bet iepriekšējā cīņā 4:3 pagarinājumā pārspēja Dānijas hokejistus.

Katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet abi pusfināli un spēles par medaļām risināsies Helsinkos. Katra astotnieka pēdējā komanda izkritīs no elites divīzijas, bet komandām piektajā, sestajā un septītajā vietā turnīrs būs beidzies

Pasaules čempionāts no 4. līdz 20. maijam risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas valstsvienība spēlēs Stokholmas apakšgrupā kopā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.