otrdiena, 2012. gada 15. maijs

Latvija pēc zaudējuma atvadās no cerībām uz ceturtdaļfinālu


Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē pirmdien ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:2, 0:0) piekāpās Dānijas valstsvienībai, zaudējot arī teorētiskas iespējas cīnīties par iekļūšanu turnīra ceturtdaļfinālā
Dānijas izlases labā ar vārtu guvumiem izcēlās Mortens Grēns un Mortens Madsens, bet uzvarētāju vārtsargs Frederiks Andersens atvairīja visus 35 metienus.

Latvijas izlasei šajā pasaules čempionātā atlikusi vēl viena spēle. Otrdien Latvijas hokejisti pulksten 21:15 tiksies ar turnīra mājinieci Zviedriju.
Pirms spēles
Šajā mačā Latvijas izlase spēlēja savā optimālajā sastāvā, jo savainojumi no cīņas neatturēja ne Kasparu Daugaviņu, ne Rolandu Ķēniņu, bet pēc diskvalifikācijas izciešanas atgriezās Oskars Bārtulis. Vārtus jau sestajā spēlē pēc kārtas sargāja Edgars Masaļskis.

Pirmais periods
Mačā sākumā laukumā ritēja līdzīga cīņa, taču momentu pie komandu vārtiem bija ļoti maz. Jau otrajā minūtē Ķēniņš pārkāpa noteikumus, bet aizturētā soda laikā Jespers Jensens uzskrēja virsū Masaļskim, saņemot 2+10 minūšu sodu. Spēlējot ar četriem laukuma spēlētājiem, pārsvars piederēja Latvijas izlasei, un 32 sekundes vēlāk Dānijas spēlētājs pārkāpa noteikumus pret Daugaviņu. Vairākumā četri pret trīs Latvija pārāk bīstamus momentus uzbrukumā neizveidoja.

11.minūtē Daugaviņš par grūšanu apmalē devās uz noraidīto soliņa, un Dānija vairākumā izdarīja vairākus bīstamus metienus, bet teicami spēlēja Masaļskis. Nākamajās minūtēs iniciatīva piederēja Dānijai, kuriem pavisam nedaudz pietrūka līdz gūtajiem vārtiem. Pirmajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Otrais periods
Jau pašā perioda sākumā spēlē bija jāiesaistās Masaļskism, kurš tvēra pretinieka metienu no tuvas distances. Pāris minūtes vēlāk pēc Latvijas uzbrukuma ripa atleca pie Ginta Meijas, taču viņš nespēja trāpīt tukšos vārtos, raidot ripu pa vārtu pārliktni. Jau nākamajā uzbrukumā Dānija atklāja spēles rezultātu, kad Koba Jass viduszonā pazaudēja ripu, to ieguva Grēns, kurš ieslidoja zonā un ar spēcīgu metienu izvirzīja vadībā savu vienību. Latvija pēc zaudētajiem vārtiem dāņiem ļāva izveidot vēl vienu bīstamu momentu, taču Masaļskis ripu tvēra. Astotajā minūtē Latvijai bija iespēja vairākumā, taču tajā nekas neizdevās.

Pēc vairākuma Latvijas izlasei sekoja arī mazākums, jo ar nūju vārtsargam iesita Ķēniņš. Mazākumā Latvija spēlēja veiksmīgi, bet tad noraidīts tika arī Miķelis Rēdlihs, un 15 sekundes nācās spēlēt divu vīru mazākumā. Šajā mazākumā atkal cieta Masaļskis, kuram vēlreiz virsū uzskrēja pretinieks.. Kad komandas atkal spēlēja vienādos sastāvos, Latvija zaudēja otros vārtus. Masaļskis atvairīja vienu metienu, taču pirmais pie ripas bija Madsens, kurš dubultoja Dānijas pārsvaru.

Trešais periods
Trešdaļas sākumā Latvijas izlase veica vārtsarga maiņu, kad Masaļska vietu vārtos ieņēma Māris Jučers, kuram tā bija debija pasaules čempionātos. Jau pirmajā trešdaļas minūtē Jānis Sprukts devās uz noraidīto soliņa, kamēr Jučers veiksmīgi iesaistījās mačā, atvairot metienus. Latvijas uzbrukums izskatījās bezzobains, līdz beidzot pēc Gunta Galviņa metiena pie atlēkušā ripas ripas tika Meija, kurš piespēlēja Armandam Bērziņam, bet viņš nemācēja gūt pirmos vārtus savas komandas labā.

Cīņas nakamajās minūtēs Dānijas izlase ierakās aizsardzībā, bet Latvija turpināja neveiksmīgi uzbrukt. Pēdējās minūtēs Latvija Jučeru nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, un drīz vien Grēns pārkāpa noteikumus. Turpinājumā Latvija spēlēja vairākumā seši pret četri, bet vārti netika gūti.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru