ceturtdiena, 2012. gada 24. maijs

Latvijā mēneša laikā pārdoti ap 900 jauno iPad


Latvijā nepilna mēneša laikā, kopš sākta jaunākā «Apple, Inc.» planšetdatora «iPad» modeļa tirdzniecība, pārdoti aptuveni 900 jaunie «iPad», biznesa portālam «Nozare.lv» teica datoru un informācijas tehnoloģiju preču tirgotāja un salicēja AS «Capital» «Apple» produktu līnijas vadītājs Hārdijs Sametis.
Savukārt «Apple» produktu tirgotāja «iDeal» veikala vadītājs Mārtiņš Amtmanis uzskata, ka pārdoto «iPad» skaits varētu būt ap 500. Abi «Apple» tirgotāji teica, ka viņu aplēstie skaitļi attiecas uz tirgu kopumā, ne tikai uz viņu kompāniju pārdoto.

Sametis uzskata, ka jaunā «iPad» tirdzniecības sākšanas ietekmē sarosījusies arī iepriekšējā «iPad2» tirdzniecība, īpaši caur mobilo sakaru operatoriem, kuri ierīces piedāvāja uz nomaksu kopā ar datu pārraides pakalpojumu abonementu. «Capital» menedžeris uzskata, ka šādi pēdējās nedēļās varētu būt pārdoti ap 300 «iPad2».

Kopumā jaunā «iPad» tirdzniecības sākšanas izraisītā ažiotāžā Latvijā varētu būtu pārdoti līdz pat 1200 dažādu «iPad» modeļu, neskaitot tos «Apple» planšetdatorus, kas tikuši pirkti ārzemēs un ievesti valstī.

Kā pārliecinājās «Nozare.lv», «Latvijas Mobilā telefona» (LMT) mājaslapā tiek piedāvāts gan «iPad2», gan vairāki jaunākā «iPad» modeļi par iemaksu viens lats, parakstoties uz kādu no datu plāniem. Arī «Tele2» mājaslapā ir līdzīgs piedāvājums gan par jaunāko «iPad», gan «iPad 2» un citu ražotāju, piemēram, «Samsung» un «LG», ražotām planšetēm.

Jau ziņots, ka uz kādu laiku «Tele2» mājaslapā klienti pirms oficiālās tirdzniecības sākšanas Latvijā varēja iegūt vienu no jaunākā «iPad» modeļiem, kas aprīkots ar 16 gigabaitu (Gb) iekšējo atmiņu un iespēju pieslēgties gan vietējiem bezvadu interneta tīkliem (WiFi), gan trešās paaudzes (3G) mobilā interneta tīklam (ar kādu no «Tele2» datu plāniem).

Vienlaikus ASV tirgus analītiķu firma «Display Search» raksta, ka «Apple» portatīvo un mobilo ierīču tirdzniecība pēc pārdoto vienību skaita šī gada pirmajā ceturksnī pieaugusi par 118%, salīdzinot ar situāciju pirms gada, un sasniedzot 17,2 miljonus vienību. No tām gandrīz 80% - vairāk nekā 13,6 miljoni vienību - bija «iPad» planšetdatori. Pārdoto «iPad» skaits pasaulē pieaudzis par 162%, salīdzinot ar 2011.gada pirmo ceturksni.

«Display Search» ir analītiķu firma, kura galvenokārt pēta dažāda veida displeju, monitoru un datu ierīču ekrānu tirgus. Tā kā gandrīz visi datori, portatīvie datori un planšetdatori ir aprīkoti ar displejiem, dati par displeju ražošanu atspoguļo saražoto datu ierīču skaitļus, kuros displeji tiek iemontēti.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru