svētdiena, 2012. gada 6. maijs

Latvija izlase sīvā cīņā uzvar Vāciju


Maču aktīvi iesāka Latvijas izlase un arī izveidoja pirmo bīstamo momentu, kad pēc Kaspara Daugaviņa piespēles gar vārtiem ripu vārtos neizdevās ieraidīt Aleksejam Širokovam. Turpinājumā spēli sāka arī Vācijas izlase, bet pirmoreiz vārtsargam spēlē bija jāiesaistās ceturtās minūtes izskaņā pēc spēcīga Mārtiņa Cipuļa metiena.

Piektajā minūtē pirmo metienu arī veica Vācijas izlase, bet Aleksandera Bartas raidījumu Edgars Masaļskis atvairīja, bet vēlāk abu komandu hokejisti atkal apmainījās aktīviem uzbrukumiem. Latvijas hokejisti spēlēja aktīvāk un arī nevairījās no fiziskās cīņas vārtu priekšā. Pašā trešdaļas vidū bīstamu metienu veica arī Oskars Bārtulis.

Rezultātu Latvijas izlase atklāja 12.minūtē, kad, dodoties kārtējā uzbrukumā, metienu no zilās līnijas veica Guntis Galviņš un cīņu vārtu priekšā uzvarēja Indrašis, kuram šis bija jau otrais precīzais raidījums cīņā - 1:0.

Pēc zaudētajiem vārtiem Vācija nedaudz ilgāku laiku uzkavējās Latvijas komandas zonā, tomēr turpinājumā Latvijas izlases pārsvars sāka izpausties arvien vairāk un 14.minūtē bīstamu metienu izpildīja Miķelis Rēdlihs, kas pēc vārtsarga Denisa Endrasa pieskaršanās pārlidoja nedaudz pāri vārtiem.

Trīs minūtes pirms perioda beigām lieliska iespēja dubultot pārsvaru bija Aleksejam Širokovam, tomēr tā brīnumainā kārtā neielidoja jau tukšos vārtos. Trešdaļas izskaņā jau neliels pārsvars bija vāciešiem, bet rezultāts nemainījās.

Otro trešdaļu ar dažiem uzbrukumiem nedaudz aktīvāk uzsāka vācieši, tomēr ātri vien Latvijas hokejisti pārņēma iniciatīvu un jau ceturtajā minūtē dubultoja pārsvaru, kad pēc Indraša piespēles pa vārtiem meta Jānis Sprukts, bet atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Miķelis Rēdlihs un panāca 2:0. Tomēr 1:2 rezultāts kļuva vien minūti un 48 sekundes vēlāk, kad pēc iemetiena ripu vārtos izdevās ieraidīt Tripam.

Septītajā minūtē lieliska izdevība atjaunot divu vārtu pārsvaru bija Kasparam Daugaviņam, tomēr viņam neizdevās vārtu priekšā savaldīt Alekseja Širokova piespēli un ripa lidoja garām, bet desmitajā minūtē Masaļskis atvairīja Patrika Reimera metienu, kas uzlidoja augstu gaisā.

Turpinājumā Vācija uzbruka arvien aktīvāk un arī panāca izlīdzinājumu, kad trešdaļas 13.minūtes sākumā pēc Oskara Cibuļska neveiksmīgas ripas raidīšanas ārpus zonas sākotnēji Latvijas izlases vārtus glāba stabiņš, bet pēc tam rezultātu izlīdzināja Hospelts.

Šajā brīdī metienu attiecība trešdaļā bija 8:2 Vācijas labā, turklāt vienīgie divi tika izpildīti vārtu gūšanas laikā. Nākamo raidījumu pa pretinieku cietoksni latvieši veica tikai pēdējās minūtēs.

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Latvijas izlase sāka spēlēt aktīvāk, tomēr metienus joprojām neizdevās izpildīt. Pēc tam drīz vien atkal iniciatīvu pārņēma Vācija un pēdējā minūtē Latvijas vārtus glāba pārliktnis, bet kopumā cīņas temps bija krities un pēc otrās trešdaļas rezultāts saglabājās neizšķirts 2:2.

Trešajā trešdaļā jau 29.sekundē pēc pārtraukuma pret Gunti Galviņu pie divu minūšu soda tika Hospelts, kas turklāt bija pirmais noraidījums mačā. Pirmo minūti latvieši aizvadīja neveiksmīgi, bet pēc pirmās maiņas došanās laukumā viņi spēja izveidot vairākus ļoti bīstamus momentus, tomēr neviens tā arī netika izmantots. Turpinājumā pēc četrām spēlētām minūtēm viens pret vārtsargu nokļuva Indrašis, tomēr viņam neizdevās ļoti labi apstrādāt ripu.

Piektās minūtes izskaņā Latvijas izlase vēlreiz ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr arī šo iespēju neizmantoja. Drīz pēc tam Rolandam Ķēniņam un pārējiem Latvijas hokejistiem bija iespēja atgūt Latvijai vadību, tomēr sekmīgs bija Vācijas vārtsargs Endrass, bet vēl brīdi vēlāk savus vārtus neskartus atstāja Masaļskis, kad vairākas reizes pēc viņa atvairītiem metieniem pirmie tika tieši pretinieki.

11.minūtē par ripas izmešanu no laukuma pie trešā noraidījuma vāciešiem tika Florians Ondruška. Šoreiz pirmā maiņa neko bīstamu nespēja paveikt, bet pilnībā iniciatīva tika iegūta brīdī, kad laukumā bija otrā maiņa, turklāt arī tika gūts rezultāts - pēc Daugaviņa piespēles ripu vārtos ieraidīja Aleksejs Širokovs.Līdz pamatlaika beigām bija atlikušas septiņas minūtes un 45 sekundes.

Nākamajās minūtēs ripa atradās tikai Latvijas izlases laukuma pusē, vāciešiem veidojot vienu uzbrukuma vilni pēc otra, tomēr Latvijas hokejisti sekmīgi atspēlējās. Pēdējās sekundēs Vācijas izlase spēlēja ar tukšiem vārtiem un šajā laikā Miķelim Rēdliham ar Ķēniņu bija iespēja gūt arī ceturtos vārtus, bet otrā metiens trāpīja pa stabiņu.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts M.Rēdlihs, bet Vācijai par tādu kļuva Hospelts.

Vārtu guvēji: 1:0 Miks Indrašis (Sprukts, Galviņš), (11:09), 2:0 Miķelis Rēdlihs (Sprukts, Indrašis) (23:10), 2:1 Džons Trips (Hospelts, Lavaljē) (24:58), 2:2 Kajs Hospelts (Reimers, Gogula) (32:03), 3:2 Aleksejs Širokovs (Daugaviņš) (52:15, vair.).

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, Latvijas izlases sastāvā ir izdarītas dažas izmaiņas. Malā nosēdināts Andris Džeriņš, ar kura sniegumu nav apmierināts galvenais treneris Teds Nolans. Viņa vietā spēlē Ronalds Ķēniņš.

Pirmo divu maiņu uzbrucēju trio palika nemainīgs, bet trešajā maiņā kopā ar Gintu Meiju un Robertu Bukartu iekļāvās Armands Bērziņš. Savukārt ceturtajā maiņā spēlē Juris Štāls, Ronalds Ķēniņš un Kaspars Saulietis.

Turnīra atklāšanas spēlē Latvija ar 2:5 zaudēja spēcīgajai Krievijas izlasei, bet Vācija ar 3:0 pārspēja Itālijas komandu.

Vācijas valstsvienības galvenais treneris Jakobs Kolikers iepriekš izteicās, ka spēle ar itāļiem viņa vadītajai vienībai bijusi laba sagatavošanās cīņai ar Latviju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlē ar Vāciju

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Māris Jučers.

Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Oskars Bārtulis, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš.

Uzbrucēji: Miks Indrašis, Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Daugaviņš, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Ronalds Ķēniņš, Gints Meija, Armands Bērziņš, Juris Štāls, Kaspars Saulietis un Koba Jass.

Jauns reglaments
Ar 2012. gadu tiek veikta jauna izspēles kārtība, komandas sadalītas pa astoņām divās grupās, kur katrai izlasei ir garantētas vismaz septiņas spēles. Iepriekš priekšsacīkstēs izspēlēja trīs mačus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru