ceturtdiena, 2012. gada 24. maijs

Laikraksts: lietuvieši baidās no 'Google' fotogrāfiem


Satraucoties par privāto datu aizsardzību, Lietuvas Valsts datu aizsardzības inspekcija liegusi amerikāņu interneta gigantam "Google" valstī veikt kartēšanu, kas jau notikusi daudzviet pasaulē, ieskaitot Lietuvas kaimiņvalstis Latviju un Igauniju, ceturtdien vēsta laikraksts "Dienas Bizness".
Visā pasaulē populāra ir "Google Maps" virtuālā karte, kurai bez papildinošajiem satelīta uzņēmumiem (kuros nevarēja redzēt, piemēram, kas atrodas zem koku lapotnes) pēdējā laikā pievienojas arī iespēja aizvien vairākos reģionos redzēt izvēlēto kartēto apkārtni panorāmas skatā jeb tā sauktais "Street View".

Tūristi par to ir sajūsmā, jo var redzēt apkārtējo vidi ap viesnīcu, kurā plāno rezervēt numuru, un gūt itin ticamu priekšstatu par to, kurp grasies doties.
Taču lietuviešu datu inspekcija bažījas, ka "Street View" varētu pārkāpt nofotografēto personu un to īpašumu privātumu. Šis arguments gan izklausās dīvaini, jo no iepriekšējiem gadījumiem "Google" jau izkristalizējusies prakse, ka jebkādi panorāmas skatā redzamie privātie dati – kā garāmgājēju sejas vai automašīnu numuri – tiek aizmigloti.

Ar kaimiņvalsts birokrātu lēmumu nav mierā ne politiķi, ne uzņēmēji. Tā "The Lithuania Tribune" citē tūrkompānijas "Lithuania Tours" vadītāju Ķestuti Ambrazaiti, ka valsts iztrūkums Street Views "apšaubīs Lietuvas uzticamību" iespējamo tūristu acīs. Viesnīcu un restorānu asociācijas vadītāja Evalda Siskauskiene norāda, ka šādi valsts palaiž garām unikālu brīvas reklāmas iespēju.

Sakot, ka Lietuvai līdz ar šo draud Ziemeļkorejas tēls, inspekciju nākt pie prāta aicina arī transporta ministrs Eligijs Masjulis. "Mūsu iestāžu liegums šķiet dīvains un pārlieku stingrs. Mēs nedrīkstam būt starp tūļām, kas ignorē informācijas tehnoloģiju progresu," paudis ministrs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru