piektdiena, 2012. gada 18. maijs

Gauss tiek pie garāka līguma airBaltic, algai iespējama tikai «korekcija uz augšu»

Gauss tiek pie garāka līguma airBaltic, algai iespējama tikai «korekcija uz augšu»
airBaltic padome ir pagarinājusi līgumu ar Martinu Gausu, viņa atalgojums netiks samazināts, neatkarīgi no lidsabiedrības rezultātiem, tomēr «veiksmes gadījumā» paredzēti bonusi
Latvijas nacionālās aviosabiedrības airBaltic padome ir pagarinājusi līgumu ar Martinu Gausu, airBaltic izpilddirektoru un valdes priekšsēdētāju, līdz 2014.gada 31.martam. Martins Gauss kļuva par airBaltic izpilddirektoru un valdes priekšsēdētāju 2011.gada 1.novembrī, un tobrīd līgums tika noslēgts uz divpadsmit mēnešiem. Db.lv jau rakstīja, ka M. Gauss ir vislabāk atalgotā amatpersona ar vidēji 19 500 latiem mēnesī. Tas ir arī vairāk nekā saņem Vācijas kanclere Angela Merkele, kuras alga ir nepilni 25 tūkst. eiro, kamēr M.     Gausa alga, pārrēķinot eiro, ir teju 28 tūkst. eiro un līdz ar to nav mazāka kā savulaik bijušajam airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam. «Martina Gausa algu lidsabiedrības rezultāti neietekmē, bet ar viņu noslēgtajā līgumā ir paredzēti nelieli bonusi, ja lidsabiedrības rezultāti tiek sasniegti labāki nekā plānots,» Db.lv sacīja airBaltic padomes priekšsēdētājs Andris Liepiņš.
Bez M. Gausa airBaltic valdē ir arī jaunais airBaltic operāciju direktors, bijušais finanšu konsultants no Boston Consulting Group Martins Sedlackis. Tā kā lidsabiedrības operāciju vadības direktors aviācijā ir ļoti nozīmīgs postenis, par viņa atbilstību šim amatam nākamnedēļ vēl lems Civilās Aviācijas aģentūra, lai gan viņa pieredze tieši darbībā ar finansēm esot tik pārliecinoša, ka maz ticams, ka viņu šajā amatā neapstiprinās, DB sacīja Civilās Aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs. Aviosabiedrības operāciju direktors ir faktiskais lidkompānijas vadītājs, kas tieši ir atbildīgs par lidkompānijas tehnisko darbību un kvalitāti, taču vienlaikus nodarbojas arī ar finanšu līdzekļiem. M. Sedlackim nav specifiska izglītība aviācijā, kas formāli arī netiek prasīta. «Padome patiešām augstu novērtēja pretendenta profesionalitāti un vienbalsīgi atbalstīja M.Sedlacki ievēlēšanu par valdes locekli,» sacīja A. Liepiņš. Trešais airBaltic valdes loceklis ir finanšu direktors Vitolds Jakovļevs, ar kuru ir noslēgts beztermiņa darba līgums.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru