ceturtdiena, 2012. gada 24. maijs

Draugiem.Tv dārgās satelīttelevīzijas vietā piedāvā bezmaksas risinājumuSatelīttelevīzijas kanālu Latvijas valstspiederīgajiem ārzemēs varētu uzturēt par aptuveni 215 000 latu gadā, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» teica Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants. Neizpratni par šādu plānu pauda Draugiem.tv pārstāvis, kurš norāda, ka pastāv arī bezmaksas risinājums.

«Interneta un sociālo mediju laikmetā veidot dārgu satelītkanālu nav ekonomiski pamatoti. Draugiem.Tv jau šodien ir gatavs bez maksas tautiešiem ārzemēs radīt ziņas un raidījumus no Latvijas, piedāvājot arī visas sociālo mediju iespējas savstarpējai komunikācijai un viedokļu apmaiņai. Gandrīz visiem globālajiem latviešiem ir dators un interneta pieslēgums un gandrīz neiespējami ir viņus piespiest nopirkt dārgu satelītaparatūru un uzlikt satelīta šķīvi īrētā dzīvoklī vai mājā. Portālā Draugiem.lv katru dienu ienāk vairāk kā 100 000 latvieši no ārzemēm un mēs precīzi redzam no kurām valstīm.  Latvijas sociālo mediju viņi izmanto saziņai ar dzimteni, tāpēc tieši moderna interneta televīzija būtu labākais kanāls kā iegūt informāciju par norisēm Latvijā»- NEPLP priešsēdētāja piedāvājumu radīt satelītkanālu globālajiem latviešiem komentē draugiem grupas runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants norādīja, ka no Latvijas varētu būt emigrējuši starp 200 000 un 300 000 cilvēku, galvenokārt uz Īriju, Lielbritāniju un pēdējā laikā arī Vāciju.

«Esam rosinājuši sekot Lietuvas piemēram un izveidot satelīttelevīzijā Latvijas Televīzijas (LTV) īpašu programmu ar Rietumeiropas apraidi. Tur izmaksas nemaz nav tik milzīgas. Ja ir runa par oriģinālraidījumiem, to var visai vienkārši nodrošināt. Runa ir par 215 000 latu gadā,» Dimants teica. Viņš piebilda, ka Lietuvā šādu pakalpojumu lietuviešiem Rietumeiropā uztur viens cilvēks, un uzskata, ka Latvijā nebūtu vajadzīgs lielāks darbaspēks līdzīgam uzdevumam.

«Šis darbinieks Latvijā» paketētu «Panorāmu», «Sastrēgumstundu», citas programmas, kur nav īpašas maksas par autortiesībām,» Dimants sacīja.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru