piektdiena, 2012. gada 4. maijs

Daugaviņš: Pret Krieviju esam gatavi cīņai


«Pret Krievijas komandu būsim gatavi cīņai,» pēc Latvijas valstsvienības otrā treniņa Stokholmā teica uzbrucējs Kaspars Daugaviņš. Viņš atklāja, ka Teda Nolana vadītajā Latvijas izlasē valda pozitīva atmosfēra un ar nepacietību gaida turnīra pirmo maču sestdien plkst. 17.15 pēc Latvijas laika.
Daugaviņš: Gaidām rītdienu

«Šeit esam divas dienas, un gribas jau sākt spēlēt. Var just, ka pietrūkst spēļu garšas,» sacīja Daugaviņš. «Šodien sākas čempionāts un komandā virmo pozitīva atmosfēra. Mēs esam gatavi un gaidām rītdienu,» pastāstīja Latvijas nacionālās komandas uzbrucējs.

Vienīgais Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvis (Otavas «Senators») Latvijas izlasē atzina, ka vēl nav īsti atradis kopīgu saikni ar saviem maiņas partneriem.

«Protams, nav viegli. Nav tā, ka mēs saprastos no pusvārda, jo sapratne nāk ar laiku. Ar abiem maiņas partneriem [Mārtiņu Cipuli un Alekseju Širokovu] esmu spēlējis jau iepriekš. Domāju, ka mūsu maiņas spēle nebūs īpaši skatāma. Mēs vairāk esam kā darba maiņa, kas cīnās stūros un vārtu priekšā. Mēģināsim kaut kā tos vārtus gūt. Strādāsim - redzēsim.»

Turnīra atklāšanas spēlē Latvijas izlase sestdien spēkiem mērosies ar vienu no galvenajām favorītēm Krieviju.

Veiksme būs mūsu pusē!

«Par Krievijas komandu nav daudz ko teikt, tā ir atbraukusi cīnīties par medaļām. Nedomāju, ka mums pret viņiem klāsies viegli. Varu teikt, ka mēs būsim gatavi cīņai. Cerams, ka veiksme būs mūsu pusē un būs labs rezultāts,» viņš pastāstīja.

Pēc otrā treniņa Stokholmā komanda grasās atpūsties un katrs sāks noskaņoties gaidāmajai cīņai. «Rīt no rīta vēl iesildīsim kājas un tad būsim gatavi skriet un sisties.»
Šogad savstarpējo spēļu bilance - neitrāla

Latvija ar Krieviju aprīlī «Arēnā Rīga» aizvadīja divas pārbaudes spēles, uzvaru dalot uz pusēm. Pirmajā mačā ar 2:1 pārāka bija Krievijas valstsvienība, bet nākamajā Latvija revanšējās ar rezultātu 1:0.

Pēdējo reizi abas komandas augstākā mēroga sacensībās tikās 2010. gadā Vankūveras olimpiskajās spēlēs, kad Latvija cieta sakāvi ar rezultātu 2:8.

Pasaules čempionāts no 4. līdz 20. maijam risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas valstsvienība spēlēs Stokholmas apakšgrupā kopā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.

Jauns reglaments

Ar 2012. gadu tiek veikta jauna izspēles kārtība, komandas sadalītas pa astoņām divās grupās, kur katrai izlasei ir garantētas vismaz septiņas spēles. Iepriekš priekšsacīkstēs izspēlēja trīs mačus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru