otrdiena, 2012. gada 22. maijs

Datu mākonī 72 stundas ielādē vienā minūtē


72 stundas minūtē ir ātrums, ar kādu interneta vietnes Youtube datu mākonī tiek augšupielādēti videomateriāli.
Interneta gigantam Google piederošā video bibliotēka aizvadītajā svētdienā, 20.maijā, svinēja septīto gadadienu, kopš publiskai lietošanai tika nodots Youtube jeb video serviss, bez kura internets mūsdienās nebūtu iedomājams.

Tajā ir daudz bezjēdzīgas informācijas, taču krietni vairāk ir arī noderīgu materiālu, piemēram, receptes, kā uzcept perfekti sulīgu steiku, kā saremontēt saplīsušu datora monitoru, Youtube ir miljoniem mūzikas klipu, multfilmu, dažādu izklaidējošu un izglītojošu raidījumu un interviju, un pat filmas. Turklāt šobrīd Youtube atsevišķus pasākumus atspoguļo arī tiešraidē.

Aizvadītajos septiņos gados ir būtiski pieaudzis augšupielādētās informācijas apjoms, un tagad tas sasniedz jau videomateriālus 72 stundu jeb trīs diennakšu garumā 1 minūtes laikā. Youtube norāda, ka tas atbilst 61 karalisko kāzu ceremonijai vai 841 Lēdijas Gāgas klipam Bad Romance. Piedevām Youtube inženieri nepārtraukti strādā, lai pakalpojumu pilnveidotu un ievieš, piemēram, video rediģēšanas, kvalitātes uzlabošanas un 3D pārveidošanas iespējas, lai lietotājiem pat prātā neienāktu meklēt citus on-line video apskates kanālus.

Lietotāju Youtube, starp citu, ir diezgan daudz - 800 miljoni, kas ik mēnesi noskatās videomateriālus 3 miljardu stundu garumā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru