otrdiena, 2012. gada 22. maijs

Daļa stacionāro fotoradaru varētu sākt darboties jau šonedēļ
Tie fotoradari, kuri atbildīs visām tehniskajām specifikācijām, varētu sākt darboties jau šonedēļ. Valsts policijas šefs pirmdien atzina, ka vēl esot nepilnības, ko novērst, piemēram, Murjāņos pirms fotoradara nav uzstādīta brīdinošā ceļa zīme.
Ķuzis atzina, ka vēl esot nepilnības

Kā šodien preses brīfingā skaidroja Valsts policijas (VP) priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis, policija šodien sākusi 23 «Vitronic Baltica un partneru» uzstādīto fotoradaru pieņemšanas-nodošanas procedūru, kas ilgs trīs dienas. Pēc tam tiks noslēgta abu pušu vienošanās par fotoradaru izmantošanu.

Šodien līdz plkst.14 VP kopā ar uzņēmumu un pieaicināto speciālistu no ražotāja puses bija apskatījuši trīs fotoradarus - Rīgā, Brīvības ielā 363, Murjāņos un Kocēnu novadā. Ķuzis atzina, ka vēl esot nepilnības, ko novērst, piemēram, Murjāņos pirms fotoradara nav uzstādīta brīdinošā ceļa zīme.

Ķuzis sacīja, ka pieņemšanas procedūru apgrūtina tas, ka to nevar veikt divās grupās, kā bija iecerējusi policija. «Vitronic Baltica un partneri» neesot spējuši piedāvāt vēl kādu pārstāvi, lai darbs ritētu veiklāk. Pēc visu 23 fotoradaru apskates tiks veikta to novērtēšana. Par to, cik ierīces ir tehniski atbilstošas, policija informāciju gaidīs no Ceļu satiksmes drošības direkcijas. Pēc tam arī tiks nolemts, kuri fotoradari var sākt darbību.

Līgumu pagarinās
Vaicāts par tālāko rīcību līguma izpildē no «Vitronic Baltica un partneru» puses, Ķuzis sacīja, ka, visticamāk, sākotnēji līgums tiks pagarināts vēl uz diviem mēnešiem. Policija pieļauj, ka visu 160 fotoradaru ieviešanas procedūra varētu ievilkties līdz pat septembrim. Otra iespēja, kā mēģināt panākt ātrāku līguma izpildi, ir brīdinājuma izteikšana par līguma laušanas procedūras turpināšanu.

Ķuzis atzina, ka līguma izpilde nav laba, tā pat esot «nenormāla», bet policijai esot jāpilda līguma nosacījumi. Policijas priekšnieks gan noraidīja apgalvojumu, ka līguma teksts ir tikai un vienīgi, lai komersants gūtu labumu. Tā neesot, bet vienlaikus Ķuzis atzinās, ka vēlas, lai līgums ātrāk tiktu izpildīts un izpildīts produktīvi.

Jāuzstāda 160 fotoradari

Kā ziņots, saskaņā ar līgumu «Vitronic Baltica un partneriem» jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 - tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība.

VP un «Vitronic Baltica un partneru» pārstāvji šodien kopīgi sāka pārbaudes, lai pārliecinātos par iekārtu ietvaru, mērierīču un pakalpojuma atbilstību līguma nosacījumiem. Atbilstoši līguma nosacījumiem VP fotoradari jāpieņem trīs dienu laikā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru