piektdiena, 2012. gada 4. maijs

Cilvēki Rīgā pulcējas, lai atzīmētu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu


Pie Brīvības pieminekļa piektdien var piedalīties ziedu Latvijas izveidē, kas nolikta pieminekļa priekšā. Cilvēki labprāt to izmanto un noliek ziedus. Pie pieminekļa arī jauniešu pūtēju orķestri uzstājas ar dažādiem priekšnesumiem un kopumā valda priecīga atmosfēra.

Arī Vērmanes dārzā daudzi cilvēki, lielākoties vecāki ar bērniem piedalās dažādās atrakcijās - parkā izveidotas dažādas darbnīcas, kur iespējas veidot pogas, apstrādāt koku, veidot māla podus u.c.

Kopumā pilsētā valda svinīga atmosfēra.

Rīgā visas dienas garumā piektdien notiek dažādas aktivitātes.

Vēl līdz plkst. 13.30  pie Brīvības pieminekļa būs skatāma Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē programma, bet plkst.14 paredzēta ziedu nolikšanas svinīgā ceremonija, kurā piedalīsies valsts augstākās amatpersonas - Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un citi.

Piektdien notiks arī vēl nebijis pasākums ‒ Lielās virves vilkšanas sacensības starp Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotājiem, kas notiks uz Vanšu tilta, sacenšoties abos Daugavas krastos dzīvojošajiem rīdziniekiem.

Arī Vērmanes dārzā pasākumi ilgs līdz plkst. 19.30 un tur uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris «Rīga», bērnu deju kolektīvi, Rīgas mūzikas skolu audzēkņi un vairāki Rīgas kori, kā arī vokālā džeza grupa «Assembly singers» un postfolkloras grupa «Iļģi», bet plkst.18 būs skatāms arī deju koncertuzvedums «Zalkša līgava». Vienlaikus Vērmanes dārzā notiks dažādas radošās darbnīcas, kurās īpaši aicināti piedalīties bērni. Pasākuma laikā kopīgi tiks veidots tekstilmākslas darbs «Labo domu vēlējums Latvijai».

Pēc pasākuma Vērmanes dārzā plkst.20 Esplanādē sāksies koncerts «Svētku diena», kurā uzstāsies grupas «Dzeltenie pastnieki», «Turaidas roze» un «Pērkons», kas deklarācijas pasludināšanas laikā pirms vairāk nekā 20 gadiem bija tautā ļoti iemīļotas un populāras.

Savukārt Okupācijas muzejs, atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, aicinās iejusties 1990.gada 4.maija noskaņās. Uz Okupācijas muzeja ārsienas būs izvietota lielformāta fotogrāfija, kurā iemūžināts mirklis pirms 22 gadiem, kad Augstākās padomes deputātus Daugavmalā pēc pozitīvā balsojuma par Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas atjaunošanu ar sajūsmu sveica liels neatkarības atbalstītāju pulks. 

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru