ceturtdiena, 2012. gada 31. maijs

Būs jāpārvērtē 9.klases angļu valodas eksāmena darbi


Nepieredzējuši Valsts izglītības satura centra (VISC) tehniskie darbinieki ir pieļāvuši kļūdu 9.klases angļu valodas eksāmena sagatavošanā - skolām izsūtījuši nepareizu rezultātu aprēķināšanas tabulu, tāpēc visā valstī būs jāpārvērtē 9.klases angļu valodas eksāmena darbi
Nosūtītas nepareizas tabulas

Kā situāciju skaidroja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža, pareizās darbu vērtēšanas punktu tabulas vietā skolām tika nosūtītas nepareizas punktu aprēķināšanas formulas.

Tagad VISC izsūtījusi atvainošanos skolām un pareizo rezultātu aprēķināšanas tabulu.

Gan izglītības pārvaldes, gan skolas esot informētas, ka valsts pārbaudes darbos var būt tehniskas kļūdas, tāpēc visu laiku skolām jāseko informācijai īpašā elektroniskā vidē, ko lielākā daļa skolu arī dara, tāpēc problēmas ar tabulas nomaiņu skolām neesot radušās, stāstīja Ilgaža.

Pirmo reizi veicot tik specifisku darbu

Par eksāmenu darbu tehnisko izpildi VISC atbildot divi nesen darbā pieņemti speciālisti, kuri pirmo reizi veikuši šādu specifisku darbu, kuram pieredzi nekur citur iegūt nevar. «Tāpēc ir arī šādas tehniskas kļūdas. Iepriekšējie darbinieki aizgāja no VISC pēc pašu vēlēšanās, jo par 350 latu algu diemžēl nevaram noturēt darbā augstas kvalifikācijas datorspeciālistus, jo, iegūstot pieredzi, viņi atrod labāk atmaksātu darbu privātajā sektorā. Pieredzes trūkums arī ir radušās kļūdas iemesls,» skaidroja Ilgaža.

Neparasti augstas zināšanas

Kā liecina aģentūras rīcībā esošā informācija, skolām aizdomas par eksāmena vērtējumu radījis tas, ka skolēnu zināšanu vērtējums pēc pirmās tabulas bijis neparasti augsts. Viena no skolām, ar kuru šodien sazinājās, to, ka ir mainīta vērtējuma tabula, uzzināja tikai šorīt, kad skolotāja jau bija devusies uz Rīgu.

«Kā lai tagad mēs pasakām skolēniem, ka darbi tiks pārvērtēti un iespējams, ka 9 ballu vietā būs tikai 6?»

teica skolotāja. «Kur ir korektums un ētika no IZM puses? Kas skolotājiem segs tos 15 latus, ko viņi iztērēs, lai atgrieztos skolā un pārvērtētu darbus? No skolotājiem tiek pieprasīta kvalitāte par minimālu darba samaksu, bet citiem šādu prasību acīmredzot nav.»
Uzdod vērtēt amatpersonu atbildību

Kā ziņots, vakar izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis uzdeva veikt plašāku VISC amatpersonu atbildības izvērtēšanu valsts pārbaudes darbu satura sagatavošanas procesa īstenošanā, lai nepieciešamības gadījumā rosinātu disciplinārlietu. Ķīlis uzdevis to darīt IZM valsts sekretāra pienākumu izpildītājai Laumai Sīkai.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru