ceturtdiena, 2012. gada 17. maijs

Būs jādeklarē skaidras naudas darījumi no 1000 latiem
Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz, ka būs jādeklarē skaidras naudas darījumi, lielāki par 1000 latu.
Likumprojekta mērķis ir paaugstināt nodokļu kontroles un administrēšanas efektivitāti, lai novērstu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, norāda likumprojekta autori.

Likuma grozījumi paredz samazināt slieksni, sasniedzot kuru būs nepieciešams deklarēt skaidrā naudā veiktos darījumus, - no pašreizējiem 3000 uz 1000 latu.

Tāpat arī paredzēts samazināt slieksni, sasniedzot kuru nedrīkstēs veikt darījumus skaidrā naudā, - no pašreizējiem 10 000 uz 5000 latu.


Likumprojekts paredz noteikt pienākumu juridiskajām personām deklarēt visus iepriekšējā mēneša laikā skaidrā naudā veiktos darījumus, kas pārsniedz 1000 latu, - arī ar fiziskajām personām, kurām atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējām.

Paredzēts paplašināt to gadījumu loku, kuros komersanta darbība var tikt apturēta, liedzot turpināt normatīvajiem aktiem neatbilstošu komercdarbību. Apturot saimniecisko darbību, tiks veikti papildu komersanta darbību ierobežojošie pasākumi, piemēram, speciālo atļauju (licenču) anulēšana, norēķinu operāciju apturēšana, struktūrvienību vai citu saimnieciskās darbības veikšanas vietu noplombēšana vai aizzīmogošana.

VID būs tiesības apturēt nodokļu maksātāja saimniecisko darbību tikai tajā gadījumā, ja nodokļu maksātājs izdarīs smagu pārkāpumu, kas ietekmē maksājamo nodokļu apmēru, turklāt nodokļu maksātājam ir iespēja novērst konstatēto pārkāpumu, saimnieciskā darbība tiks atjaunota vai arī nemaz netiks apturēta. Ja komersants nenovērsīs pārkāpumu, VID tam neatjaunos saimniecisko darbību.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru