piektdiena, 2012. gada 18. maijs

Biržā sāk tirgot sociālās saziņas giganta 'Facebook' akcijas


Piektdien Ņujorkas biržā uzsākta kompānijas "Facebook" akciju tirdzniecība. Pasaulē populārā sociālā tīkla sākotnējais akciju publiskais piedāvājums solās kļūt par vērienīgāko vēsturē, vēsta raidorganizācija BBC.
Uzreiz pēc tirdzniecības uzsākšanas piektdien "Facebook" akcijas cena pieauga līdz 42 dolāriem (23,18 latiem), kas par 10% pārsniedza piedāvāto cenu – 38 dolārus (20,98 latiem), bet pēcāk akcijas cena atgriezās sākotnējā līmenī.

Tirdzniecību Ņujorkas biržā piektdien atklāja "Facebook" dibinātājs un īpašnieks Marks Cukerbergs, kurš ar tirdzniecības vietu no kompānijas bāzes vietas Kalifornijā sazinājās ar video sakaru palīdzību.
Ceturtdien "Facebook" paziņoja, ka akciju tirdzniecība tiks sākta piektdien "NASDAQ", vienu akciju piedāvājot nopirkt par 38 dolāriem. Saskaņā ar šādu akcijas cenu kompānijas vērtība tiek lēsta 100 miljardu ASV dolāru (55,2 miljardu latu) apmērā.

Tāpat "Facebook" ceturtdien paziņoja, ka, ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc akcijām, kompānija par 25% palielinās tirgū piedāvāto akciju apjomu.

Sagaidāms, ka "Facebook" sākotnējā akciju publiskajā piedāvājumā papildus piedāvās 84 miljonus akciju, bet kopumā - 421 miljonu akciju. No to pārdošanas kompānija saskaņā ar dažādām aplēsēm varētu gūt ap 18 miljardus dolāru (9,94 miljardus latu).

Jau vēstīts, ka "Facebook" ir pasaules lielākā sociālā tīkla vietne, kura atvērta 2004. gadā. Tās dibinātājs un īpašnieks ir amerikāņu programmētājs Cukerbergs. Interneta sociālā tīkla "Facebook" vērtība sasniegusi 100 miljardus ASV dolārus, šopavasar vēstīja laikraksta "The Telegraph" tīmekļa vietne.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru