trešdiena, 2012. gada 25. aprīlis

Znaroka un Vītoliņa «Dinamo» - KHL čempioni

Par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) šīs sezonas Gagarina kausa izcīņas ieguvējiem trešdien kļuva Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Maskavas «Dinamo» vienība, kas izšķirošajā (7.) spēlē ar 1:0 izbraukumā pieveica Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas «Avangard» komandu. Šī ir pirmā reize, kad par KHL čempionu kļūst Rietumu konferences klubs.
Pirmajās divās trešdaļās abām komandām bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, taču pārliecinoši darbojās abi vārtsargi Kari Ramo («Avangard») un Aleksandrs Jerjomenko («Dinamo»), un pirmajās 40 spēles minūtēs rezultāts netika atklāts.

Trešās trešdaļas sākumā «Avangard» hokejisti nonāca neapskaužamā situācijā, jo gandrīz minūti aizstāvējās trijatā pret pieciem pretiniekiem. «Dinamo» komanda šajā lielajā vairākumā veica vairākus ļoti bīstamus metienus pa pretinieku vārtiem, taču mājinieki, lielā mērā pateicoties Ramo fantastiskajam sniegumam, spēja izturēt šo mazākumu.

Rezultāts tika atklāts mača 53.minūtē, kad «Avangard» komandas vārtu priekšā neviena nepiesegts nonāca Klepišs, kurš ar nūjas neērto pusi pārcēla ripu pāri guļošajam Ramo. Šajā epizodē laukumā atradās arī Pujacs, kurš metiena brīdī atradās aiz vārtiem, līdz ar to nepatraucēja Klepišam gūt vārtus.

Nepilnas četras minūtes pirms mača pamatlaika beigām laukuma saimnieki par skaitliskā sastāva pārkāpumu palika mazākumā, tomēr Maskavas «Dinamo» šo vairākumu nespēja realizēt, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām «Avangard» ķērās pie pēdējā cerību salmiņa un Ramo vietā laukumā sūtīja sesto laukuma spēlētāju.

Kaut mājinieki izdarīja lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem un veica vairākus bīstamus metienus, pārspēt lieliski spēlējošo Jerjomenko neizdevās, un Maskavas «Dinamo» varēja sākt svinēt triumfu Gagarina kausā.

Jerjomenko cīņas gaitā atvairīja visus 18 pretinieku metienus, bet Ramo tika galā ar 18 no 19 sāncenšu raidījumiem.

Pujacs šoreiz laukumā pavadīja 23 minūtes un divas sekundes, kas bija otrs lielākais spēles laiks komandā, kuru laikā neveica nevienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Par Gagarina kausa izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jerjomenko. Viņš kļuva par trešo vārtsargu, kurš finālsērijas septītajā mačā savus vārtus nosargājis neskartus.

Omskas «Avangard» - Maskavas «Dinamo» 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Jakubs Klepišs (Kvapils) (52:03).

Metieni: 18 - 19

Soda minūtes: 8 - 4

Pujacs līdzšinējās sešās Gagarina kausa finālspēlēs vidēji laukumā bija 22 minūtes, pa vārtiem meta 12 reizes, bet vārtus neguva.

Austrumu zonas pusfinālā «Avangard» ar 4-1 sērijā apspēlēja Čeļabinskas «Traktor» vienību, bet «Dinamo» sērijā ar 4-0 pieveica zvaigžņoto Sanktpēterburgas SKA vienību.

Latvijas treneriem šis bija otrais fināls. Pirmo reizi Znaroks ar Vītoliņu finālu sasniedza, trenējot HK MVD, 2010. gadā, aizraujošā finālsērijā ar 3-4 piekāpjoties Kazaņas «Ak Bars» vienībai.
Pujacs ir pirmais Latvijas hokejists, kurš cīnījies Gagarina kausa finālā. Viņš ir iekļauts Latvijas izlases kandidātu sarakstā pirms gaidāmā pasaules čempionāta.

Katram hokejistam uz diennakti būs iespēja savā īpašumā iegūt Gagarina kausu.

Pagājušajā sezonā par KHL čempionvienību kļuva Ufas «Salavat Julajev» komanda, kas finālsērijā 4-1 pieveica Maskavas apgabala «Atlant».