ceturtdiena, 2012. gada 19. aprīlis

Stacionāros radarus noteiktajā termiņā uzstādīt nevarēsJau patlaban zināms, ka līdz 20.maijam, kā paredz iepriekšējā vienošanās ar Valsts policiju (VP), visi 110 stacionārie fotoradari uz Latvijas ceļiem netiks uzstādīti.
Radarus nepagūs izvietot

Kā šodien preses konferencē policijā apliecināja uzņēmuma «Vitronic Baltica» preses sekretāre Antra Gaile, uzņēmums strādā, lai līdz 20.maijam izpildītu savas saistības, taču jau tagad ir skaidrs, ka visus fotoradarus nepagūs izvietot. Gaile sacīja, ka uzņēmums mēģinās izdarīt maksimālo, ko šajā laikā var pagūt.

VP preses pārstāve Lita Juberte sacīja, ka VP seko līdzi un uzrauga, kā norit fotoradaru ieviešanas process. Arī pirms pāris dienām notika visu iesaistīto pušu tikšanās.

Policija cer, ka privātais partneris izdarīs maksimālo.

Ja saistības noteiktajā termiņā netiks izpildītas, līgums paredz lemt par tālāko. Tādā gadījumā tas nebūs tikai VP lēmums, tas skatāms kompleksi - kopā jānāk visām atbildīgajām pusēm un ļoti rūpīgi jāizvērtē šis jautājums gan ceļu satiksmes drošības interešu, gan līgumsaistību nepildīšanas kontekstā, norādīja Juberte.

Neviens stacionārais fotoradars vēl nav uzstādīts.

Jau ziņots, ka mēneša beigās «Vitronic Baltica» sāks būvdarbus stacionāro fotoradaru atrašanās vietās. Līdz šodienai neviens stacionārais fotoradars vēl nav uzstādīts.

Patlaban turpinās stacionāro fotoradaru atrašanās vietu būvniecības atļauju saskaņošana ar visām iesaistītajām pusēm, kā arī noslēdzošajā fāzē iegājusi stacionāro radaru izvietošanas vietu testēšana visā Latvijā, iepriekš apliecināja Gaile.

Testēšanā tiekot izmantotas pārvietojamās mērierīces, identiskas tām, kas tiek izmantotas patlaban uz ceļiem ātruma kontrolei. Testi tiek veikti, lai izpētītu apvidus reljefu un citus tehniskos apstākļus.

Jau ziņots, ka «Vitronic Baltic» līdz 20.maijam jāuzstāda 110 stacionārie fotoradari.

Patlaban ir noslēgusies projekta otrā kārta, un Latvijā strādā 30 uzņēmuma piegādātie pārvietojamie fotoradari, kā arī četri policijas rīcībā esošie. Šie 34 fotoradari kopumā var tikt izvietoti aptuveni 200 vietās.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru