pirmdiena, 2012. gada 9. aprīlis

Saeimas ētikas komisijai kauns par deputātu tvītiem


Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājam Vitālijam Orlovam («Saskaņas centrs») ir kauns par atsevišķu deputātu ierakstiem «Twitter», taču komisija tautas kalpu aktivitātes šajā sociālajā tīklā nevērtēs.
Sūdzības nav saņemtas

Orlovs apliecināja, ka neviena sūdzība nav saņemta, bet komisija pēc savas iniciatīvas vērtēšanu nesāks.

«Es esmu izlasījis, un man ir kauns par deputātiem, kas aprakstīja konkrētās Juridiskās komisijas sēdes norisi, taču mums nav kapacitātes sēdēt un skatīties, kas ko raksta. Ja kāds jūtas pazemots, tad viņam jāvēršas komisijā ar iesniegumu,» sacīja Orlovs.

Viņš arī neuzskata, ka pēc ierakstiem «Twitter» vēlētāji spriedīs par visu Saeimu, viņaprāt, iedzīvotāji spriedīs par konkrētiem deputātiem.

Rasnačs ar Latkovski saķeras tvītojot

Nesen deputāts no Nacionālās apvienības Dzintars Rasnačs, kas aktīvi tvīto, pēc Saeimas Juridiskās komisijas sēdes aktīvi komentēja sava kolēģa Andreja Elksniņa («Saskaņas centrs») rīcību balsojumā par Krimināllikuma grozījumiem, kas skar soda mērus pedofiliem. Rasnačs viņu nodēvēja par pedofilu atbalstītāju un mūdzi.

Aktīvs tvītotājs ir Ainars Latkovskis («Vienotība»), kurš nesen rakstīja: «Amerikāņiem Krievijā beidzot ir vēstnieks, kurš, atvainojos par izteicienu, nem** no Putina!»

Deputāts komentēja: «Kāds rupjš vārds! Es taču atvainojos par to, nevis vienkārši ierakstīju.»

Latkovskis paskaidroja, ka nekad «neesmu rakstījis kā Rasnačs vai vēl viens otrs, nevienu neesmu apvainojis». Deputāts centies pateikt, ka vēstniekam «ir iekšas». Viņš esot cilvēks, kurš ieradies Maskavā janvārī un tā vietā, lai tiktos ar valsts vadītājiem, saticies ar opozīcijas pārstāvjiem. «Tas ir cilvēks, kam ir raksturs,» vārdu izvēli izskaidroja Latkovskis.

Iepriekš politikas analītiķe Līga Stafecka, komentējot Rasnača tvītus, norādīja, ka Saeimas deputātu ētikas kodeksā teikts, ka

visam, ko deputāts dara, ir jābūt vērstam uz to, lai veicinātu uzticību Saeimai.

Viņa ļoti pozitīvi vērtēja, ka deputāti izmanto «Twitter», lai ātri reaģētu un izskaidrotu savu pozīciju vēlētājiem, taču ir jāturas noteiktos rāmjos.

«Kaut kādā brīdī ar visiem mēdz būt tā, ka tiek zaudēta pacietība, bet deputātiem vajag atcerēties, ka viņi nav anonīms interneta lietotājs, bet konkrēts Saeimas deputāts, par kura rīcību cilvēki izdara plašākus spriedumus par Saeimu kopumā. Saeimai jau tā pašlaik uzticība ir ļoti zema. Vienmēr var izvēlēties veidu, kā diskusiju attīstīt un cik tas ir korektos rāmjos,» piebilda eksperte.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru