pirmdiena, 2012. gada 2. aprīlis

Radars bulciņmašīnā


Pagājušajā nedēļā kāds lasītājs jau vēstīja par tumši zilu fotoradaru uzstādītāju mašīnu, kas būtībā arī ir fotoradars, jo ātruma mērierīce darbu veic caur stiklu tieši no salona.
1. aprīlī  lasītājs  to pašu zilo Opel Combo ir pamanījis ap plkst. 15 Daugavgrīvas ielā, un arī šoreiz fotoradars satiksmi vēro no salona. Un tas nav 1.aprīļa joks.
Joks nav arī Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieka Edmunda Zivtiņa iepriekš teiktais: «Uzņēmumam ir jānodrošina fotoradaru izvietošana un kategoriski nedrīkstētu būt nekāda slēpšana - to mēs viņiem esam norādījuši arī rakstiski. Cik es zinu, kompānijai ir iekšējie noteikumi, kas stingri aizliedz slēpt vai maskēt radarus. Šādi pārkāpumi ir cilvēciskais faktors, domāju, visticamāk, mazās pieredzes dēļ, kas pakāpeniski attīstīsies. Domāju, ka šādu gadījumu kļūs arvien mazāk un mazāk, kamēr izbeigsies vispār.»

Var atzīmēt, ka mobilie fotoradari no salona strādā arī citās valstīs, tikai, piemēram, Īrijā tie ir speciāli marķēti un labi saskatāmi auto, lai autovadītājiem nebūtu divu domu, ka ātruma pārsniegšana konkrētajā vietā var beigties ar soda kvīti pasta kastītē pēc kāda laika.



SAISTĪTIE RAKSTI



Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru