ceturtdiena, 2012. gada 5. aprīlis

Publisko Pasaules laimes indeksu: Latvija nelaimīga


Pētnieki publiskojuši pasaules laimes ziņojumu, kurā pētīts cilvēku laimes apmērs dažādās pasaules valstīs, raksta «Daily Telegraph». 156 valstu konkurencē Latvija ieņem tikai 106. vietu.
Izpētīts, ka vislaimīgākie cilvēki jūtas šādās pasaules valstīs (sākot ar laimīgāko): Dānijā, Somijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Kanādā, Šveicē, Zviedrijā, Jaunzēlandē, Austrālijā, Īrijā, ASV, Kostarikā, Austrijā, Izraēlā, Beļģijā, Luksemburgā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Lielbritānijā, Venecuēlā un Īslandē.

Interesanti, ka pētījumā apkopoti arī dati par to, kādi faktori kurā valstī nosaka cilvēku laimes sajūtu. Noskaidrots, ka turīgākās valstis ir tendētas arī būt laimīgākas, tomēr turība ne tuvu nav vienīgais faktors.

Valstis skalā vērtētas 10 ballu sistēmā, ņemot vērā visdažādākos rādītājus, piemēram, dažādas brīvības, sociālās saites, korupcijas izplatību, materiālo nodrošinātību, kā arī dažādus personīgos faktorus - garīgo un fizisko veselību, attiecību statusu, ģimeni, darba drošību un citus.

Starp pasaulē nelaimīgākajām valstīm ir (sākot ar nelaimīgāko): Togo, Benina, Centrālāfrikas Republika, Sjerraleone, Burundi, Komorosa, Haiti, Tanzānija, Kongo, Bulgārija, Gruzija, Čada, Burkinafaso, Mali, Zimbabve, Kongo, Libērija, Etiopija un Kambodža.

Latvijas kaimiņi Lietuva un Igaunija ierindojas attiecīgi 60. un 72. vietā. Vācija šajā sarakstā figurē kā 30. laimīgākā, Krievija - 76. laimīgākā.

Nelaimīgāko valstu vidū iekļuvusi tikai retā Eiropas valsts - sliktāk nekā Latvijā iedzīvotāji jūtas tikai Bulgārijā (146.), Maķedonijā (127.) un Serbijā (118.).

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru