trešdiena, 2012. gada 11. aprīlis

Parādījies izspiešanas Trojas zirgs, kas tiek sūtīts policijas vārdāParādījusies kārtējā ļaundabīgā programmatūra, kas uzdodas par elektronisku pavēsti no policijas, apsūdzot saņēmēju nepiedienīga satura glabāšanā savā datorā, raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls «The Register».

Kā skaidro portāls, Trojas zirga tipa «Reveton Trojan» vīrusa upuris saņem elektronisku pavēsti it kā no vietējās policijas, ka viņa dators satur nepiedienīgu un nelikumīgu saturu, un tiek «aizslēgts» līdz brīdim, kad tiek nopirkta «atslēga» par 100 eiro (70 latiem).

Tomēr šādas pūles ir veltīgas, jo vairāki datu drošības portāli jau ir publicējuši vienkāršus paņēmienus, kā «atslēgt» bloķēto datoru, neko nemaksājot. Savukārt paziņojums ar šķietami autentisku policijas logo esot psiholoģiski efektīvs, īpaši tad, ja upuris ir pa reizei tīšam vai nejauši nonācis pornogrāfiska satura lapās un baidās no skandāla vai soda.

Portāls atsaucās uz datu drošības kompānijas «Trend Micro» pētījumu par tā sauktajiem policejiskiem Trojas zirgiem, kas pārsvarā izmantojot Vācijas, Francijas, Itālijas, Spānijas un Lielbritānijas policijas iestāžu mājaslapu un logo kopijas. Ļaundabīgā programmiņa, reiz ieperinājusies upura datorā, pati uzzina savu atrašanās vietu un biedējošo paziņojumu veido ar attiecīgas valsts policijas atribūtiem.

«Reveton Trojan» uzbrukumi vērsti pret datoriem ar «Microsoft Windows» operētājsistēmu.

«Trend Micro» secina, ka jaunākie šīs «biedēšanas-izspiešanas» sugas vīrusi radīti Krievijā vai Ukrainā. Savukārt «The Register» raksta, ka daži no kibernoziedzniekiem, kas citiem ļaundariem pārdevuši un izplatījuši «biedēšanas-izspiešanas» rīkus, esot aizturēti pērn novembrī, piedaloties Igaunijas policijai un ASV Federālajam izmeklēšanas birojam. Sīkāku informāciju par aizturēšanām portāls nesniedz.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru