svētdiena, 2012. gada 15. aprīlis

MMM-2011 nespēj nosaukt piramīdā no Latvijas iemaksāto naudas apjomu


Nelicencētais finanšu pakalpojumu sniedzējs "MMM2011" nezina, cik daudz naudas piramīdā dalībnieki no Latvijas iemaksājuši, sestdien notikušajā preses konferencē sacīja "MMM2011" pārstāvji Jevgenijs Roščins un Andrejs Runcs.
Bija plānots, ka preses konferencē piedalīsies "MMM2011" pārvaldnieka Sergeja Mavrodi vietnieks Aleksandrs Kolbasovs un sistēmas "MMM2011" pārstāvis Rustams Muhametgalejevs, tomēr, pēc Roščina sacītā, Kolbasovam un Muhametgalejevam tika atteikta iebraukšanas vīza Latvijā.

"MMM2011" pārstāvji sasauca preses konferenci neilgi pirms plānotā "MMM2011" foruma, kurā piedalījās sistēmas pārstāvji no vairākām valstīm. Roščins norādīja, ka sistēmā kopumā iesaistījušies 50 valstu iedzīvotāju un kopējais dalībnieku skaits ir 30 miljoni.
Vaicāti, cik daudz sistēmā ir dalībnieku no Latvijas un cik daudz naudas tie iemaksājuši, Runcs sacīja, ka nevar pateikt, jo gan dalībnieku skaits, gan iemaksātās naudas summas ir mainīgas. "Naudas pietiek visiem un vēl paliek pāri," piebilda "MMM2011" dalībnieks.

Vaicāti, kāpēc "MMM2011" nereģistrē darbību Latvijā, Runcs norādīja, ka nav nepieciešamība reģistrēt darbību, ja draugs draugam, savstarpēji uzticoties, aizdod naudu.

Savukārt Roščins stāstīja, ka pateicoties "MMM2011" dalībniekiem, Latvijā tiek veikti arī labdarības projekti. Piemēram, nodibinājums "Jaunatnes sporta, jaunrades un izglītības atbalsta fonds", kura valdes loceklis ir Roščins, šā gada februārī dalīja pārtikas produktus un sniedza humāno palīdzību trūcīgām ģimenēm.

Jau ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāve Ieva Upleja biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja, ka patlaban nav pamata apgalvot, ka ievērojams skaits Latvijas iedzīvotāju ir iesaistījies Latvijā reklamētajā finanšu piramīdā, jo dažu piramīdas reklamēšanā iesaistītu tās atbalstītāju atkārtotas aktivitātes un nepārbaudāmi apgalvojumi interneta vidē par tūkstošiem sekotāju nav uzskatāmi par pierādījumu šādiem faktiem.

Kopš 2011.gada decembra, kad pirmo reizi FKTK brīdināja sabiedrību atturēties no sadarbības ar nelicencētu pakalpojumu sniedzēju, ko veic veidojums ar nosaukumu "MMM-2011", ir sniegta plaša skaidrojoša informācija visos ietekmīgākajos masu saziņas līdzekļos, kas aptver gan latviešu, gan krievu valodas auditoriju, skaidroja Upleja.

"Iedzīvotājiem tika atgādināts, ka nelicencēti komersanti netiek valstiski uzraudzīti un ieguldītāju intereses tādējādi netiek aizsargātas, kā arī skaidroja šādu piedāvājumu būtību. Turklāt nelicencēta komercdarbība, pieņemot noguldījumus vai piesaistot ieguldījumus, Latvijā ir krimināli sodāma, tādēļ FKTK par minētā veidojuma darbību un tā kārtējām aktivitātēm nekavējoties informē arī Valsts policiju," atgādināja Upleja.

"Skaidrojām cilvēkiem, ka šādas piramīdas darbība balstās tikai uz tās spējas piesaistīt jaunus dalībniekus un tās dibinātāju mērķis ir gūt materiālu labumu no personām, kas piramīdai būs pievienojušies vēlāk, tādējādi ikviens, kurš iesaistās finanšu piramīdā, ne tikai riskē ar sava ieguldījuma pazaudēšanu, bet arī atbalsta citu cilvēku potenciālu apkrāpšanu jau tuvākajā nākotnē, izsīkstot iespējai piesaistīt arvien jaunus dalībniekus. Tādēļ vislabākā aizsardzības recepte ir - būt informētiem par šādu pakalpojumu patieso dabu un nedot savu naudu finanšu piramīdām, un tās sabruks pašas no sevis," uzsvēra FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

"MMM-2011" šajā laika periodā savu nelicencēto pakalpojumu reklāmu bija izvietojis gan sabiedriskā transporta līdzekļos un dzīvojamo telpu kāpņu telpās, gan interneta vietnēs, gan aktīvi darbojās arī sociālajos tīklos, aicinot Latvijas iedzīvotājus ieguldīt savus naudas līdzekļus šajā finanšu piramīdā. FKTK tikās ar "MMM" pārstāvi un konstatēja, ka šim veidojumam piemīt finanšu piramīdas pazīmes, un nekavējoties ar mediju starpniecību atkārtoti brīdināja iedzīvotājus atturēties no sadarbības ar šo veidojumu, informēja Upleja.

Krievijas visu laiku lielākā finanšu piramīda "MMM" atjaunotā variantā turpina darboties Latvijā bez Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) licences. Pagājušā gada nogalē FKTK rīcībā nonākusi informācija par nelicencētu ieguldījumu un noguldījumu pakalpojumu sniegšanu Latvijā, ko veic uzņēmums ar nosaukumu "MMM-2011", kura dibinātājs ir Sergejs Mavrodi. Viņš 2011.gada janvārī paziņoja par jaunas investīciju programmas dibināšanu, solot tās dalībniekiem ikmēneša ieņēmumus 20% līdz 30% apjomā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru