pirmdiena, 2012. gada 16. aprīlis

«Legālie kontrabandisti» atraduši jaunus ceļus


Meklējot līdzekļus ekonomikas lejupslīdes patukšotajam valsts maciņam, ar šā gada sākumu pierobežas iedzīvotājiem tika ierobežotas iespējas piepelnīties uz tā dēvētās legālās kontrabandas rēķina. Tomēr pierobežas iedzīvotāji atraduši veidu, kā apiet aizliegumu, un akcīzes preces no Krievijas turpina ievest caur Igauniju, raksta laikraksts Neatkarīgā.
Finanšu ministrijas iniciatīvas rezultātā, atgriežoties no kaimiņvalstīm Latvijā, bez papildu nodevu maksāšanas akcīzes preces, arī degvielu, var ievest tikai vienu reizi nedēļā. Pierobežas iedzīvotājiem šis rūpals jau ilgu laiku deva iespēju sabalansēt savus ienākumus ar izdevumiem, jo šķērsot robežu un ievest pilnu bāku plus desmit litru kannu ar degvielu varēja katru dienu. Šādi ievesto degvielu bieži pārdeva tālāk, nemaksājot nodokļus, kas arī izraisīja Finanšu ministrijas neapmierinātību, atgādina laikraksts.
Kopš izmaiņām robežšķērsošanas kārtībā pagājuši trīs mēneši, un pierobežas iedzīvotāji jau ir pielāgojušies jaunajai kārtībai – Alūksnes novada iedzīvotāji arī tagad uz Krieviju piepelnīties dodas katru dienu, taču sešas dienas nedēļā no Krievijas viņi atgriežas caur Igauniju. Šāda vizināšanās samazinot potenciālos ieņēmumus vai ekonomiju no Krievijā iegādātās degvielas (Krievijā litrs degvielas maksā 0,5 latus), jo ceļš ir par apmēram 50 kilometriem garāks un ārkārtīgi sliktie ceļi šo maršrutu neļauj veikt ātri.
Taču arī šādas neērtības alūksniešus neatturot. Pie Igaunijas – Krievijas robežkontroles punkta Neatkarīgās aptaujātie šoferi zinājuši stāstīt, ka šo maršrutu izmantojot pat Rēzeknes iedzīvotāji.
To, ka būtiski mainījušies Latvijas iedzīvotāju robežas šķērsošanas paradumi, pamanījuši arī Igaunijas robežsargi. Uz šosejas E77 Igaunijas – Krievijas robežkontroles punkta maiņas vecākais pulkvežleitnants Aivo Pinte Neatkarīgajai pastāstījis, ka, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem trim mēnešiem, no Krievijas iebraucošo Latvijas automašīnu skaits palielinājies par 7643 braucamajiem jeb 42 procentiem. Virsnieks apstiprinājis, ka Krievijā iebrauc no Latvijas puses, bet Latvijā lielais vairums sīko komersantu atgriežas jau caur Igauniju.
Tieši lielo degvielas tvertņu dēļ pierobežas legālo kontrabandistu iecienītākie esot ASV minibusi – ar tiem tukšajos un dubļainajos pierobežas ceļos varot sastapties regulāri, arī ceļmalās esošo māju pagalmos tādi neesot retums.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru