trešdiena, 2012. gada 11. aprīlis

Kamēr turpinās fotoradaru sāga, ceļu policisti aktīvāk darbā izmanto videokameras


Ceļu policija savā darbā arvien aktīvāk sāk izmantot rokas videokameras, lai ķertu tos autovadītājus, kuri pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus.
Vairāki iedzīvotāji informēja, ka aizvadītajās nedēļās daudzviet Rīgā arvien biežāk novērotas situācijas, kad policisti, izmantojot rokas videokameru, fiksē automašīnas, kuru šoferi pārkāpj noteikumus.

Piemēram, likumsargi nostājas kāda nepārredzamā vietā līdzās krustojumam un filmē tā, lai redzams krustojums, luksofors un automašīnu plūsma. Ja fiksēts pārkāpums, par to policists ziņo likumsargu ekipāžai, kas atrodas citviet. Ekipāža jau tālāk no pārkāpuma vietas aptur autovadītāju.

Iedzīvotāji novērojuši, ka likumsargi mēdz slēpties, lai to nepamanītu autovadītāji. Tāpat policisti steidz slēpt savas ierīces, ja pamana, ka kāds viņus vēro, vai ar telefonu mēģina fiksēt to darbības.

Valsts policijas pārstāve Lita Juberte skaidroja, ka šāda ceļu policijas darbība nav neierasta. «To dara jau sen. Lai pierādītu pārkāpumu, izmantoti tiek gan fotoaparāti, gan videokameras. Tas ir pavisam normāls veids, kādā policijas darbinieki var strādāt, lai pierādītu kāda pārkāpuma esamību,» norāda policijas pārstāve.

Juberte arī norāda, ka tādus pārkāpumus, kā krustojumu šķērsošanu pie sarkanās gaismas, var konstatēt tikai nofilmējot. «Reizēs un vietās, kad policijas ekipāžu nav iespējams novietot tā, lai no automašīnas varētu veikt filmēšanu, tiek izmantota šāda pieeja. Neatkarīgi no tā, vai video filmēts no automašīnas vai ar rokas videokameru, abos gadījumos materiāli var būt pierādījums konkrētā lietā.»

Tāpat policijas pārstāve neslēpa, ka parasti ceļu policisti fotografē un filmē situācijas, lai fiksētu pārkāpumus saistībā ar luksofora gaismu, agresīvo braukšanu, sabiedriskā transporta joslu un ceļazīmēm.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru