ceturtdiena, 2012. gada 5. aprīlis

Kā paslēpt fotoradaru Rēzeknes ielā ? Fotoradaru uzstādītāju alkatība sasniedz jaunus augstumus ?


Daudziem Rīgas autovadītājiem nepazīstamā Rēzeknes iela kļuvusi par «bīstamāko» galvaspilsētas ielu, savukārt bēdīgi slaveno fotoradaru uzstādītājiem tā kļuvusi par izcili ienesīgu «slaukšanas» vietu, tā uzskata daļa autovadītāju. Taču radaru uzraugi un Valsts policijas pārstāvji akcentē, ka radarus šajā vietā izmanto pēc vietējo iedzīvotāju lūguma.
Pievienots Vitron Baltica un Valsts policijas komentārs

Auto nozares žurnālists Normunds Avotiņš  pauda šādu viedokli: "Rēzeknes ielas posmā starp Ilūkstes un Dārzciema ielu uzstādītas ceļazīmes Dzīvojamā zona, kam retais autovadītājs pievērš uzmanību - un velti.

Kā paskaidroja CSDD, braukšanas ātruma ierobežojums šīs zīmes darbības zonā ir 20 (!) km/h. Tādējādi autovadītājs, kurš pārvietojies pa šo Rēzeknes ielas posmu, piemēram, ar 54 km/h, saņem soda kvīti par 60 latiem.

Maz ticams, ka fotoradaru uzstādītāju mērķis ir rūpes par Rēzeknes ielas iedzīvotāju drošību. Šajā ielas posmā izbūvēti vairāki «guļošie» policisti, kas tāpat neļauj sevišķi «ieskrieties».

Un pats galvenais, ļoti gribētos redzēt, kā Kārtības policijas un Vitronic Baltic darbinieki, kā arī baltais Opel Combo furgons, kurā augu dienu dirn fotoradara pieskatītāji, paši šeit pārvietojas ar 20 km stundā.

Kā pierāda nesenie aculiecinieku kadri, Combo vairāk raksturīgs ātrums 120 km/h...

Pēc šā viedokļa publicēšanas sazinājās Vitronic Baltica preses sekretāre Antra Gaile.

Viņa norādīja: «Vitronic Baltica vēlas atkārtoti uzsvērt, ka lēmumu par fotoradaru izvietošanu konkrētā vietā pieņem Valsts policija, mūsu uzdevums ir nodrošināt fotoradaru izvietošanu norādītajās vietās un izpildīt visus policijas norādījumus par šo iekārtu darbību.

Arī konkrētajā vietā – Rēzeknes ielā – fotoradaru izvietošana notikusi saskaņā ar Valsts policijas norādījumiem. Vēl vairāk, pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, Valsts policija pieņēmusi lēmumu izvietot fotoradarus Rēzeknes ielā, reaģējot uz iedzīvotāju iesniegumiem par to, ka autovadītāji, braucot pa šo ielu, ievērojami pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu un neievēro ceļa zīmi «Dzīvojamā zona», kas norāda, ka atļautais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h.
Tāpēc apdraudēti gājēji un radīti satiksmes drošībai bīstami apstākļi.»

Radarus uzstāda pēc iedzīvotāju lūguma

Savukārt Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte akcentēja, ka Rēzeknes iela kā viena no fotoradaru atrašanās vietām tika ieviesta vairāku būtisku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, uz šīs ielas fotoradaru uzstādīt lūdza vairāki tās iedzīvotāji, norādot, ka autovadītāji, braucot pa Rēzeknes ielu posmā no Dārzciema ielas līdz Ilūkstes ielai, krietni pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu un neievēro ceļa zīmi «Dzīvojamā zona», kas nosaka, ka atļautais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h.

Tā rezultātā tiek radīti gājējiem un satiksmes drošībai bīstami apstākļi.

Ņemot vērā minēto, iedzīvotāji lūdza veikt pastiprinātu Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontroli norādītajā ielas posmā.

Rūpējas par satiksmes drošību

Ne mazāk būtiska ir arī satiksmes drošības situācija šajā ielā.

Ļoti daudz autovadītāju pa Rēzeknes ielu apbrauc sastrēgumus, tāpēc apdzīvojamā zonā rodas ievērojama automašīnu plūsma.

Sākumā, kad Rēzeknes ielā tika uzstādīts fotoradars, fiksēto pārkāpumu skaits dienā svārstījās no 200 līdz 300, savukārt, tagad tas ir vairāk nekā par pusi samazinājies.

Ņemot vērā sākotnējo situāciju, gluži loģisks ir secinājums, ka vieta, kur ir tik daudz noteikumu pārkāpumu, ir potenciāli bīstama un tas ir liels risks smagiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Pašlaik var uzskatīt, ka policijai ar fotoradara palīdzību ir izdevies šo bīstamo punktu mazināt.
SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru