otrdiena, 2012. gada 17. aprīlis

Kā paslēpj fotoradaru Jūrkalnes ielā ?


"Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) 307.30. punktā noteikts, ka brīdinājuma ceļā zīme 846. (papildzīme) "Fotoradars" norāda, ka uz ceļa var būt uzstādīts fotoradars vai videoradars. Noteikumos nav noteikts, ka ceļa zīmi "Fotoradars" lieto tikai pirms stacionārajiem fotoradariem. Taču praksē, pretēji CSN prasībām, fotoradarus izmanto slēptā veidā, kas ir prettiesiska darbība, jo neviens normatīvais akts to nepieļauj. Gluži pretēji, CSN pat paredz izvietot brīdinājuma ceļā zīmes "Fotoradars", lai vadītājs vēlreiz pārliecinās par transportlīdzekļa ātrumu.
Diemžēl policijas amatpersonas, to skaitā Edmunds Zivtiņš, neizprot Ceļu satiksmes noteikumu būtību un tā vietā, lai pieprasītu no SIA "Vitronic Baltica" atbilstošu CSN prasībām rīcību, visiem spēkiem cenšas "Vitronic Baltica" nelikumības atbalstīt.

2012.gada 13.aprīlis, pēcpusdiena. Jūrkalnes ielā (Rīgā), aiz nama 68, lidostas "Rīga" virzienā atrodams novietots slēptā veidā fotoradars. Uz fotogrāfijām redzams, ka vieta, kurā novietots fotoradars, neapdraud ne gājējus, jo te nav neviena gājēju pārējas, ne transporta kustību. Pat ja ātrums šajā vietā būtu noteikts 90 km/h, no tā drošība uz ceļa nepasliktinātos.

Taču jau uz 1.foto redzam, ka nav nevienas brīdinājuma zīmes par fotoradara esamību vai par kādiem citiem apdraudējumiem šajā ceļa posmā.

Uz 2., 3., 4. foto redzams fotoradars, kas paslēpts aiz kokiem.

Uz 5.foto un 6.foto redzam gan fotoradaru, gan to apkalpojošu "Vitronic Baltica" auto, kurš paslēpts aiz sētas, kokiem un zariem.

Jautājums: Kur ir cilvēku saprāts? Kur ir policijas amatpersonu godīgums, ja noliedz, ka fotoradarus neizmanto slēpti, bez brīdinājuma ceļa zīmes? Kāpēc šajā ielas posmā, pretēji saprātam un ceļa stāvoklim, nepieciešams noteikt ātrumu 50 km/h?"

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru