otrdiena, 2012. gada 10. aprīlis

Degvielas cenas Latvijā uz notikumiem pasaulē reaģē strauji


Degvielas cenas Latvijā uz pasaules notikumiem reaģē straujāk nekā iepriekš, intervijā laikraksta «Vesti Segodna» pielikumam «Delovije Vesti» norāda Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis.
Iepriekš degvielas cenas Latvijā reaģēja uz notikumiem pasaules tirgos ar mēneša kavēšanos, jo Latvijas degvielas tirgotāji glabāja naftas produktu rezerves, skaidro Karčevskis. Tagad cenas degvielas uzpildes stacijās reaģē «ātrāk un asāk».

Tomēr zināma kavēšanās bijusi pirms psiholoģiski smagās lata par litru robežas pārsniegšanas. Līdz ar to Latvijā degviela sadārdzinājusies nedaudz vēlāk nekā citur Eiropā.

Karčevskis atzīst, ka izdarīt kādas prognozes par degvielas cenu izmaiņām ir kļuvis neiespējami saistībā ar nenoteiktību Persijas līča rajonā. «Iepriekšējie kari bija uz sauszemes. Tagad, tāpat kā Lībijā, karš varētu būt gaisā. Tāda karadarbība var sākties jebkurā brīdī. Vai nesākties. Godīgi sakot, nezinu pat, kādas [degvielas] cenas būs pēc brīvdienām,» situācijas nenoteiktību raksturo Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, 4.aprīlī atkal par santīmu pieauga 95. un 98.markas degvielas cenas, sasniedzot kārtējo rekordu.

Latvijas lielākā degvielas mazumtirgotāja «Latvija Statoil» degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns maksā 1,059 latus, bet 98.markas degviela - 1,089 latus litrā. Savukārt dīzeļdegvielas cena ir 98,9 santīmi par litru.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru