trešdiena, 2012. gada 11. aprīlis

Budžeta deficīts nākamgad būs jāsamazina par 70 miljoniem latu


Nākamā gada valsts budžeta deficīta samazinājums būs jāveic par apmēram 70 miljoniem latu, šodien Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā" sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).
Mērķis esot, ka budžeta strukturālā bilance katru gadu tiek uzlabota par 0,5%, kas absolūtos skaitļos būtu ap 70 miljoniem latu. Dombrovskis gan uzsvēra, ka to valdība panāks uz ekonomikas pieauguma rēķina un ierobežojot tēriņu pieaugumu, jo jauni konsolidācijas pasākumi vairs netiek plānoti.

Valdības vadītājs arī skaidroja, ka gada otrajā pusē, lemjot par iespējamiem papildus valsts budžeta piešķīrumiem, ministriju pieprasījumi tiks rūpīgi vērtēti, tomēr budžeta deficīta apstākļos visiem līdzekļus piešķirt nevarēs.

Premjers apliecināja, ka gada pirmajā ceturksnī valsts budžetā bijusi pārpilde un šī tendence turpinās arī šomēnes. Tas, ka ir budžeta pārpilde, protams, radot spiedienu un vēlmi nākt ar papildus budžeta pieprasījumiem, tomēr esot jāņem vērā, ka iespējamais līdzekļu pieaugums kādā nozarē būs atbilstošs tikai faktiskajām budžeta iespējām un nekas netiks darīts uz budžeta deficīta rēķina.

Dombrovskis norādīja, ka Finanšu ministrija pēc pirmā ceturkšņa rezultātiem aktualizēs makro scenāriju un nodokļu ieņēmumu prognozes. "Tomēr nez vai mēs varēsim atgriezties pie trekno gadu prakses, kad visus virsplāna ieņēmumus gada otrajā pusē sadala," sacīja premjers.

Ja būšot objektīvi iemesli, līdzekļi, izdiskutējot valdībā, tiks piešķirti, vienlaikus ejot arī uz zemāku budžeta deficīta mērķi, jo "mēs joprojām tērējam vairāk, nekā ieņemam".

Dombrovskis arī apliecināja, ka tuvāko nedēļu laikā valdībā nonākšot Finanšu ministrijas ziņojums ar konkrētiem aprēķiniem par inflācijas mazināšanas pasākumiem. Tajā tikšot vērtētas arī iespējas patēriņa nodokļu samazināšanai.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru