otrdiena, 2012. gada 3. aprīlis

airBaltic, Fliks un Veriko vēlas iestāties BAS maksātnespējas lietā


Latvijas nacionālā lidsabiedrība «airBaltic Corporation» («airBaltic»), tās bijušais vadītājs Bertolts Fliks, kā arī SIA «Veriko» vēlas iestāties kā ieinteresētās personas SIA «Baltijas Aviācijas sistēmas» (BAS) maksātnespējas lietā, kas šobrīd atrodas Rīgas rajona tiesas tiesvedībā.
Lai izlemtu jautājumus par to, vai minētās personas tiesas procesā pieaicināmas, tiesa šodien pasludināja pārtraukumu līdz plkst.15, kad procesa dalībniekiem SIA «Eurobalt Junipro», SIA «Finanšu restrukturizācijas risinājumi» un pašas BAS pārstāvjiem tiks dota iespēja paust savu viedokli par to, vai lietā ir pieaicināmas iepriekš minētās personas.

Lai gan procesa dalībnieki šodien lūdza tiesvedību lietā apturēt, jautājums par to vēl netika lemts.

BAS maksātnespējas lieta, kas iepriekš tika ierosināta pēc SIA «Eurobalt Junipro» pieteikuma, no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas Rīgas rajona tiesā saņemta šīs nedēļas sākumā un nodota izskatīšanai tiesnesei Madarai Ābelei.

Tiesu informatīvās sistēmas dati liecina, ka patlaban spēkā stājies tiesneses Ābeles 1.marta lēmums par otras BAS maksātnespējas lietas, kas tika ierosināta pēc SIA «Finanšu restrukturizācijas risinājumi» pieteikuma, pievienošanu pēc «Eurobalt Junipro» pieteikuma ierosinātajai BAS maksātnespējas lietai.

«Eurobalt Junipro» advokāts Zigurds Krastiņš iepriekš atzina, ka BAS maksātnespējas pieteikums iesniegts 36 000 latu parāda dēļ par juridiskajiem pakalpojumiem. Krastiņš lūdza tiesu ņemt vērā to, ka BAS vēl papildus ir saistības pret viņa pārstāvēto kompāniju 80 000 eiro apmērā un arī šis jautājums būtu vērtējams, lemjot par BAS maksātnespēju.

Viņš pauda pārliecību, ka likums paredz apvienot vairākas viena uzņēmuma maksātnespējas lietas, lai nepieļautu situāciju, ka vienam uzņēmumam ir divi administratori. Tāpat Krastiņš atzina, ka tiesvedība saistībā ar ierosināto BAS tiesiskās aizsardzības procesu maksātnespējas lietā būtu apturama. Arī BAS advokāts Uldis Šneibahs sacīja, ka maksātnespējas procesā tiesvedība būtu apturama, jo ir ierosināta uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa lieta.

«Eurobalt Junipro» īpašnieks un vadītājs Gunārs Silavs laikrakstam «Dienas Bizness» iepriekš neatklāja, ar kādu parādu ir saistīta pēc viņa firmas pieteikuma ierosinātā BAS maksātnespējas lieta. Viņš pastāstīja, ka «Eurobalt Junipro» nodarbojas ar parādu pārpirkšanu un arī šis BAS parāds cesijas kārtībā nopirkts, lai to piedzītu. Silavs arī neatklāja, no kā parāds nopirkts un cik liels tas ir.

«Eurobalt Junipro» vēl pērn figurēja tiesā kā prasītājs lietā pret savulaik zemes īpašumiem bagāto Gati Saknīti par aizdevuma piedziņu. Savukārt 2006.gadā «Eurobalt Junipro» parādījās kā kompānija, kurai Saknīša parakstītās parādzīmes cedēja advokāts Viktors Tihonovs.

Tihonovs savukārt vēl šogad pārstāvēja BAS, kas Rīgas apgabaltiesā cēla prasību saistībā ar «Latvijas Krājbankā» ieķīlāto «airBaltic» akciju atsavināšanu, kā arī pārstāvēja BAS tiesā, kurā tika skatīta BAS pirmā maksātnespējas lieta, ko ierosināja SIA «Veriko». Iepriekš «airBaltic» pārstāvjiem radās aizdomas, ka BAS pats vēlas tikt atzīts par maksātnespējīgu.

Savukārt «Finanšu restrukturizācijas risinājumu» īpašnieks un valdes loceklis Armands Strods žurnālistiem pastāstīja, ka viņa uzņēmums pagājušā gada nogalē un šā gada sākumā ir ieguvis divas cesijas no «FLS» un «Avelat sargs» par kopumā vairāk nekā 10 000 latu. «»Finanšu restrukturizācijas risinājumi« nodarbojas ar parādu uzpirkšanu un piedziņu,» skaidroja Strods.

Precīzu parādu summu gan viņš neatklāja, vien norādīja, ka tā veidojusies par neapmaksātiem apsardzes un grāmatvedības pakalpojumiem, kuri BAS sniegti pagājušajā gadā.

Pēc «Firmas.lv» informācijas, 2007.gada martā dibinātā «Finanšu restrukturizācijas risinājumi» kopš 2008.gada decembra pilnībā pieder Armandam Strodam, kurš ir arī vienīgais uzņēmuma valdes loceklis.

Iepriekš «Finanšu restrukturizācijas risinājumu» vienīgais īpašnieks bija ar ekspremjera Andra Šķēles interesēm saistītā SIA «Inpo 7», bet no dibināšanas 2007.gada martā līdz tā paša gada maijam tās īpašnieks bija Jānis Jasāns.

Uzņēmuma nosaukums līdz 2010.gada jūnijam bija SIA «Jānis JJ». Uzņēmuma valdē iepriekš bijuši ne tikai jau minētais Jasāns, bet arī tagadējais īpašnieks Strods un Edgars Šķenderis.

Ne uzņēmuma peļņa, ne zaudējumi «Firmas.lv» datubāzē nav norādīti.

Iepriekš BAS maksātnespēju tiesā pieprasīja SIA «Veriko» saistībā ar 3600 latu parādu saskaņā ar līgumu par brokeru pakalpojumiem. Tiesa šo pieteikumu noraidīja 6.februārī, tādejādi atzīstot BAS par maksātspējīgu. Tiesas spriedums nebija pārsūdzams.

BAS īpašnieki ir Bertolts Fliks un «Taurus Asset Management Fund Limited». Patlaban BAS pieder viena «airBaltic» akcija.

Laikraksts «Dienas Bizness» iepriekš vēstīja, ka valsts kontrolētās AS «Latvijas Krājbanka» meitasuzņēmums SIA «Atlantijas biroji» pilnībā pārņēmis BAS.

«airBaltic» ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju. «airBaltic» flotē ir 34 lidmašīnas - sešas «Boeing 737-500», astoņas «Boeing 737-300», divas «Boeing 757-200», desmit «Fokker 50» un astoņas «Bombardier Q400Next Gen».

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

 1. Sveicināti, dāmas un kungi! Vai jums steidzami nepieciešams personīgais aizdevums vai komerckredīti vai aizdevums, lai sāktu projektu vai iegādātos māju vai automašīnu, vai arī jums ir nepieciešams aizdevums kādam mērķim? Ja jā, es ieteiktu jums sazināties ar Sunshine Financial Group, izmantojot {Email: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com} vai {WhatsApp: +447903159998}.

  Sunshine Financial Group ir visaptveroša finanšu pakalpojumu firma, kas ir apņēmusies palīdzēt jums uzlabot jūsu ilgtermiņa finansiālos panākumus. Mūsu pielāgotās programmas ir izstrādātas, lai palīdzētu augt, aizsargāt un saglabāt jūsu bagātību, nodrošinot personalizētus pakalpojumus un zināšanas.

  Iemesls, kāpēc jums vajadzētu sazināties ar Sunshine Financial Group;
  - Lietot jebkurā laikā un vietā.
  - saņemt skaidru naudu mazāk nekā 24 stundās
  - Jūs varat aizņemties līdz 20 miljoniem eiro
  - Nav slēptu maksu.
  - Subsidētā procentu likme 3%
  - Jums ir iespēja izvēlēties atmaksas datumu katru nedēļu, mēnesi vai gadu uz laiku no 1 līdz 30 gadiem.
  - Mēs piedāvājam gan nodrošinātus, gan nenodrošinātus aizdevumus

  Ja jums ir bijis tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no jūsu vietējām bankām vai citiem finanšu institūtiem, vairs neuztraucieties, jo mēs esam palīdzējuši daudziem cilvēkiem un organizācijām, kas ir saskārušies ar finansiālām grūtībām visā pasaulē. Kad jūs piesakāties kopā ar mums, jūs piesakāties pie uzticama uzņēmuma, kas rūpējas par jūsu finansēšanas vajadzībām. Par visu procesu jūs parūpēsies.

  Ja jums nepieciešams steidzams aizdevums 24 stundu laikā, lūdzu, rakstiet uz zemāk esošo e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas
  E-pasta kontaktpersona: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  WhatsApp kontaktinformācija: +447903159998

  AtbildētDzēst