ceturtdiena, 2012. gada 22. marts

Strauji samazina degvielas cenas daļā benzīntankuPēc vakardienas jaunā degvielas cenu rekorda šodien lielākais un tradicionāli dārgākais degvielas tirgotājs «Latvija Statoil» daļā benzīntanku samazinājis degvielas cenu. Patlaban tā atkal ir zem lata.
Ceturtdienas rītā uzņēmuma pilna servisa benzīntankos Rīgā 95.benzīna cena samazināta līdz 99 santīmiem par litru.

Vakar, kad degvielas cena sasniedza jaunu rekordu, tā pārsniedza latu un bija 1,029 lati.
Šodien atsevišķos benzīntankos samazināta arī dīzeļdegvielas cena - patlaban tā maksā 98 santīmus litrā. Vakar tās cena bija par santīmu lielāka.

«Latvija Statoil» Degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns apstiprināja, ka daļā benzīntanku degvielas cenas patlaban ir zemākas nekā vakar, taču lielākajā daļā degvielas uzpildes staciju cenas nav mainītas.

Cenu kritums saistīts ar konkurenci.

Pēdējā laikā Latvijā degvielas cenas augušas ļoti strauji. Pēdējo trīs mēnešu laikā cenas kāpušas par aptuveni ceturtdaļu.

Turklāt gan tirgotāji, gan analītiķi un ārlietu pārzinātāji ir vienisprātis, ka negatīvu Irānas notikumu scenārija gadījumā - sākoties starpvalstu militārām operācijām - pasaules degvielas cenas var būtiski kāpt.

Līdz ar degvielas cenu kāpumu Latvijā dārgākas varētu kļūt arī citas preces, tostarp pārtika.
«Latvija Statoil» ir lielākais un tradicionāli dārgākais degvielas mazumtirgotājs, kura cenai mēdz sekot arī tirgus dalībnieki.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru