piektdiena, 2012. gada 2. marts

Saskaņas centrs, visticamāk, nesašķelsies
Strazds pārmeta SC sociāldemokrātijas ideālu nodošanu, tāpēc viņš uzskata, ka būtu nomaināma apvienības vadība.

Politiķis nesniedza skaidru atbildi, kas tad īsti varētu notikt ar SC - vai apvienība nomainīs vadību, vai arī sašķelsies. Viņš drīzāk paredz partijas «atveseļošanos».

Pats Strazds līdz rudenim apņēmies izveidot vēlēšanu sarakstus pašvaldību vēlēšanām, bet vēlākais līdz nākamā gada sākumam izveidot partiju. Politiķis domā, ka spēs savākt nepieciešamo biedru skaitu partijas izveidei, tostarp viņam būšot arī sekotāji no SC.

Kā ziņots, Strazds pirms nedēļas ir nodibinājis antineoliberālu sociāldemokrātisku kustību «Atjaunotā Latvija», kļūstot par jaundibinātās kustības priekšsēdētāju.

Pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām Strazds bez SC līderu ziņas mēģināja pielikt roku koalīcijas veidošanā, meklējot sadarbības partnerus ar līdzīgu ekonomisko, nevis nacionālo domāšanu, proti, rosināja izveidot koalīciju no SC, nacionālās apvienības un Zaļo un zemnieku savienības. SC līderis Nils Ušakovs par šādu pašdarbību un piedalīšanos «nesankcionētās sarunās» rosināja Strazdu izslēgt no partijas «Saskaņa», kas arī tika izdarīts, tomēr vēlāk partijas kongresā Strazds tika uzņemts atpakaļ biedru rindās.

Neraugoties uz atjaunošanu partijā, Strazds turpina meklēt domubiedrus, kas nav apmierināti ar SC. Viņaprāt, Ušakovs valdības veidošanā atteicies no visa, kas rakstīts partijas programmā, un nodevis sociāldemokrātu ideālus. Tāpēc esot laiks veidot jaunu sociāldemokrātisku biedrību, kas pāraugs partijā. Savukārt Ušakovs paudis, ka tādu SC aktīvistu kā Strazds aiziešana partijai nenozīmējot vairāk kā zaudēt «divus, nu, labi, trīs vēlētājus».

Kā aģentūru LETA informēja Strazds, jaunās biedrības dibināšanas sapulcē esot piedalījušies dažādu sabiedrisku organizāciju, piemēram, «Progresīvo», «PatriotiLV», Jaunatnes sociāldemokrātiskā savienības, «Enerģija tautai» un Ilgtspējīgas attīstības aģentūras, aktīvisti.

Kustības dibinātāji izteikuši vēlmi apvienot spēkus, lai nodrošinātu antineoliberālu un sociāldemokrātisku ideju realizāciju Latvijā, ieviestu taisnīgu tirgus ekonomiku, kā arī veidotu jaunu un kompetentu politiķu un attīstības ekonomistu paaudzi.

«Kustība «Atjaunotā Latvija» ir domāta tiem, kas vēlas redzēt alternatīvu pašreiz valdošajai neoliberālajai politikai. Pirmkārt, tā ir reālā ekonomika. Otrkārt, tā ir jauktā ekonomika. Treškārt, tā ir augsto algu ekonomika. Ceturtkārt, tā ir ekonomika, kurā valsts attīstības tempu un apjomu nosaka Saeima, nevis transnacionālās finanses. Atjaunotā Latvija ir atkal industrializēta. Tajā ir attīstīta un sazarota rūpniecība un lauksaimniecība. Tā pati ražo savu enerģiju un pārtiku. Tajā visiem cilvēkiem ir garantēta sociālā, materiālā un kultūras labklājība,» savu lolojumu raksturoja Strazds.

Par kustības līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti Ansis Dobelis un Antoņina Ņenaševa. Kustības centrālajā valdē ievēlēti 16 dibinātāji. Deviņi no valdes locekļiem ir latvieši un septiņi - citu tautību pārstāvji. Kustības vadība būšot Rīgā, bet politiskās gribas veidotāji būšot reģioni.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru