trešdiena, 2012. gada 21. marts

Sākoties motociklistu sezonai, atklājas vēl kāda fotoradara problēmaMotociklistu sezona tūlīt sāksies, bet atklājusies problēma saistībā ar radariem. Šiem braukšanas līdzekļiem numurzīme ir tikai aizmugurē, tāpēc fotoradars no priekšas nevar to fiksēt, trešdienas rītā ziņo LNT raidījums «900 sekundes».
Kā vēsta raidījums - tas nozīmē, ka liela daļa motociklistu spēs izvairīties no sodiem par ātruma pārsniegšanu. Amatpersonas gan mierina, ka, sākoties sezonai, radarus biežāk uzstādīs tā, lai tie numurzīmes fotografētu no aizmugures.

Kopš pagājušā gada nogales Ceļu policija braukšanas ātrumu ierobežo galvenokārt ar fotoradariem, taču tie lielā daļā gadījumu nefiksē noteikumu pārkāpšanu ar motocikliem, kam numura zīmes ir tikai aizmugurē. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (ZRP) gan mierina – tas nenozīmējot, ka fotoradari vispār nefiksē motociklistus.

Kozlovskis norāda: «Sākoties sezonai, fotoradari tiks pāradresēti, un viņi fiksēs motociklistus no aizmugures, tā ir principā ierasta prakse arī pasaulē, līdz ar to nebūs problēmu ar motociklistu identifikāciju.»

Radarus var apgriezt otrādi, kas ļauj tiem fiksēt ātruma pārsniedzēju numurzīmi no aizmugures. To policija darot jau pašlaik un darīšot turpmāk. Tomēr šādā gadījumā nebūs iespējams nofotografēt to motociklu numurzīmes, kas brauc pa pretējo joslu, atzīst policijā.

Tātad var lēst, ka vismaz pusē gadījumu motociklisti tiks cauri sveikā. Problēma nepastāvētu, ja būtu ieviesti stacionārie radari, kas ātrumu pārsniegšanu fiksē abos virzienos.

Iekšlietu ministrs norādījis: «Tādā situācijā, kādā mēs esam, attīstot šo projektu, tādā mēs esam, bet, kā jau es minēju, tātad fotoradari pārvietojamie, iespējams, fiksēs arī no aizmugures.»

Dzirdēts arī par gadījumiem, kad motociklisti apzināti saliec numurzīmes, lai radara fotouzņēmumā tās nevarētu atpazīt. Latvijas motociklistu barvedis Frīdis (Aivars Freimanis) gan uzsver, ka noteikumi jāievēro, pat ja nav riska tikt pieķertam.

Viņš noraida pārmetumus par motociklistiem kā agresīviem braucējiem. Galvenā problēma esot katastrofālais ceļu stāvoklis.

Policijā gan norāda, ka par motociklu sezonas sākumu pārāk bažīties nevajadzētu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru