pirmdiena, 2012. gada 26. marts

Fotoradaru līguma laušana problēmu neatrisināsJa izbeigtu līgumu ar fotoradaru piegādātājiem - uzņēmumu «Vitronic Baltica» - problēma ar radaru uzstādīšanu neatrisinātos, bet gluži pretēji - rastos ļoti liels izaicinājums, jo valstij naudas šo radaru uzstādīšanai nav, šodien Latvijas Radio teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (ZRP).
Kozlovskis uzsvēra, ka stacionāro fotoradaru uzstādīšanai nepieciešami 10 līdz 11 miljoni latu un valdībai tādas naudas nav.

Līdz 20.maijam uzņēmumam ir uzdots uzstādīt stacionāros fotoradarus, un ministrs arī prasīšot no Valsts policijas, lai tā rūpīgi sekotu līguma nosacījumu izpildei.

Kozlovskis atzina, ka šī ir pirmā reize, kad Valsts policija sastopas ar privāto partnerību, tādēļ arī ir vairākas problēmas. Ministrs arī atzīmēja, ka policija nevar dot pavēles privātam uzņēmumam.

Kopš 2002.gada Ceļu policijas darbinieku skaits ir samazinājies aptuveni trīs reizes. Pirms desmit gadiem Latvijā bija ap 1500 policistu, turpretī patlaban - vien 600 Ceļu policijas darbinieku. Kozlovskis uzskata, ka ceļu satiksmes drošības uzraudzībā nav nepieciešami lieli cilvēku resursi, tādējādi arī mazinās korupcijas riski.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru