otrdiena, 2012. gada 20. marts

Fotoradari esot izvietoti vietās, kur gadiem nav notikušas avārijas


Latvijas Apvienotā policistu arodbiedrība (LAPA), veicot informācijas apkopojumu par Rīgā izvietotajiem fotoradariem, uzskata, ka tie izvietoti kādas biznesa struktūras interesēs, jo pamatā atrodas vietās, kur avāriju skaits ir niecīgs vai nekāds.
LAPA prezidents Agris Sūna aģentūrai LETA stāstīja, ka daudzviet fotoradari dienu no dienas tiekot izvietoti vietās, kur gadu desmitiem nav notikusi neviena nopietna avārija un pat šo fotoradaru novietošanas vieta un virziens netiek mainīts, piemēram, Juglas ielā blakus sporta skolai vai Jaunciema gatvē pie pamestās Sužu karaspēka daļas.

Sūnam radies priekšstats, ka fotoradaru izvietojuma vienīgais princips ir «nepieciešams taisns ceļa posms ar pēc iespējas labāku asfalta segumu, un tad jau kāds maksātājs uzradīsies».

LAPA arī pauž neizpratni, kādēļ pirms gada lielā daudzumā tika iepirkti jaunākās paaudzes parastie radari un kāpēc divus mēnešus pirms fotoradaru ieviešanas šie radari ceļu policistiem tika atņemti. Sūnam ir jautājums policijai, ko tā šobrīd dara ar šiem radariem un vai šādā rīcībā nav saskatāma materiālo līdzekļu nelietderīga izmantošana.

Pēc Sūnas vārdiem, ir nepieciešams noskaidrot, kas ir šī fotoradaru projekta patiesie labuma guvēji un «vai gadījumā starp šīm personām nav izbijušie Valsts policijas augsta ranga darbinieki, kuriem šis bizness tika izveidots».

Jau ziņots, ka patlaban uz Latvijas ceļiem strādā pārvietojamie fotoradari, bet līdz maija vidum iecerēts uzstādīt arī stacionāros fotoradarus. Jau labu laiku sabiedrībā valda neizpratne un sašutums par policijas izvēlētajām vietām, kur novietot šos radarus, kā arī par to apkalpojošās firmas patvaļu, fotoradarus slēpjot.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru