piektdiena, 2012. gada 23. marts

ES vienojas par jaunām sankcijām pret Baltkrieviju


Oficiāls paziņojums ir gaidāms vēlāk.

Atbilstoši sankciju plānam Baltkrievijas pilsoņu «melnajam sarakstam» tiks pievienoti vēl 12 cilvēki, kuriem tiks liegta iebraukšana ES, bet viņu aktīvi ES dalībvalstīs - iesaldēti. Ekonomiskas sankcijas noteiktas arī virknei Baltkrievijas firmu.

Arī attiecībā uz Sīriju izveidots «melnais saraksts» ar 12 cilvēkiem. Viņu vidū ir Sīrijas prezidenta Bašara al Asada sieva Asma un vairāki režīma līdera radinieki.

Abos gadījumos sankcijas noteiktas personām un organizācijām, par kurām ES radusies pārliecība, ka tās ir līdzvainīgas represijās pret politiskajiem pretiniekiem.

Kā vēsta radio «Brīvība» baltkrievu redakcija, sankcijas noteiktas 29 Baltkrievijas uzņēmumiem un 12 pilsoņiem - tiesnešiem, prokuroriem, uzņēmējiem, kas atbilstoši ES vērtējumam ir vainojami cilvēktiesību pārkāpumos un represijās pret opozīciju un pilsonisko sabiedrību, viņi atbalsta prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu un ir tā patiesie labuma guvēji.

Papildinājumi jau esošajam ES Baltkrievijas «melnajam sarakstam» vēl nav publiskoti, bet, spriežot pēc tā, ka uzņēmumu un personu skaits ir tāds kā iepriekš izskanējušajos priekšlikumos, var pieņemt, ka sankcijas noteiktas uzņēmējiem Anatolijam Tarnavskim, Jurijam Čižam un Vladimiram Peftijevam.

ES sankcijās pret Baltkrieviju nav iekļautas trīs kompānijas, kas sadarbojas ar Latviju, vēsta «Radio Brīvība» Baltkrievijas redakcija.

Sankciju sarakstā nav iekļautas viena baltkrievu uzņēmēja Jurija Čiža kompānija, kas sadarbojas ar Slovēniju, un trīs kompānijas, kurām ir darījuma attiecības ar Latviju, radiostaciju informēja diplomāti.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka «melnajā sarakstam» pievienoti 12 cilvēki, starp tiem ir divi uzņēmēji - Jurijs Čižs un Anatolijs Tarnavskis. «Melnajā sarakstā» paliek arī Vladimirs Peftijevs, kurš tajā jau tika iekļauts pērn. Pārējie sarakstā iekļautie ir tiesneši, prokurori, izmeklētāji un tiesībsaizsargājošo iestāžu darbinieki, kas bija iesaistīti represijās pret politiski ieslodzītajiem Baltkrievijā.

Ekonomiskas sankcijas noteiktas arī pret 30 Baltkrievijas uzņēmumiem. Ar Latviju saistītie Peftijeva un Tarnavska uzņēmumi sarakstā nav iekļauti. Mūsu valsti skars vien Čiža vadītā «Triple» iekļaušana šajā sarakstā.

Peftijeva vārds jau atradās iepriekšējā ES «melnajā sarakstā» līdz ar trim viņa uzņēmumiem, bet tagad sankcijas noteiktas arī attiecībā uz cietiem viņa uzņēmumiem.

Tostarp Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis neslēpj, ka ar jaunajām sankcijām lielas cerības nesaista.

«Tā ir izpausme mūsu solidaritātei ar Baltkrievijas sabiedrību un negatīvajam vērtējumam attiecībā uz to, ko dara valsts vara,» sacīja ministrs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru