ceturtdiena, 2012. gada 22. marts

Ekonomists par degvielas cenām: jāizvairās no panikas«Swedbank» galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks pauž pārliecību, ka patlaban nav pamata vainot Latvijas degvielas mazumtirgotājus par negodīgu rīcību, strauji palielinot degvielas cenas. Viņš aicina izvairīties no panikas celšanas saistībā ar benzīna cenu izmaiņām.
Sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Sastrēgumstunda» Kazāks uzsvēra, ka patlaban nav iemesla apšaubīt degvielas tirgotāju godaprātu attiecībā uz degvielas cenu palielināšanu.

«Mēs nezinām, kā tās cenas veidojas. Vienīgie, kam ir pamatota informācija, ir Konkurences padome, taču tā patlaban  problēmas neatrod. Nav pamata teikt, ka tur kaut kas ir neriktīgi, degvielas tirgotāju godaprātu apšaubīt patlaban nav iemesla,» sacīja Kazāks.

Ekonomists arī norādīja, ka cilvēkiem nevajadzētu celt paniku, tiklīdz degvielas cena tiek palielināta par dažiem santīmiem.


«Mēs nezinām, kā nākotnē veidosies degvielas cenas. Skatoties uz Latviju – jāskatās, kas notiek ar mazumtirgotājiem. Taču te jāizvairās no panikas. Nav tā – ja par dažiem santīmiem palielina degvielas cenu, tad visam jākļūst dārgākam,» norādīja Kazāks.

Kā ziņots, trešdien «Statoil» degvielas uzpildes stacijās benzīna cena palielināta vēl par vienu santīmu. 95.markas benzīns jau maksā 1,029 latus par vienu litru. Tikmēr 98.markas benzīna cena jau sasniegusi 1,056 latus par litru.

Dīzeļdegvielas cena joprojām nav pārsniegusi viena lata robežu.

Aģentūra LETA vēstī, ka arī «Lukoil» un «Neste» ir paaugstinājuši 95.markas benzīna cenu, un tagad tas maksā attiecīgi 1,012 latus un 1,017 latus litrā.

«Lukoil» degvielas uzpildes stacijās 98.markas benzīns maksā 1,042 latus, bet dīzeļdegviela - 99,2 santīmus litrā, savukārt «Neste» stacijās - attiecīgi 1,047 latus un 98,7 santīmus litrā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru