trešdiena, 2012. gada 21. marts

Eiropa pieņemot ACTA ir kļūdījusies


Eiropa, pieņemot Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumu (ACTA), ir pieļāvusi kļūdu, pavēstījis Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks. Tāpat Komisijai pārsteigumu izraisījusi globālā opozīcija pret nolīgumu un sociālo mediju spējas mobilizēt sabiedrību, raksta Euobserver.
EK priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs atzina, ka Komisiju nesagatvotu pārsteiguši apjomīgie protesti, kas bijuši vērsti pret nolīgumu. «Mēs to redzējām februārī un janvārī, kad neskatoties uz auksto laiku, tūkstošiem cilvēku Eiropā protestēja pret ACTA,» sacīja M. Šefčovičs.
«Es domāju, ka tā ir mācība mums visiem – nākotnē, kad atkal nāksies pieņemt tik pat jūtīgus lēmumus, jābūt daudz aktīvākiem un vairāk jāskaidro,» klāstīja EK priekšsēdētāja vietnieks. Viņš norādīja, ka viena no lielākajām problēmām bijusi saistīta ar Komisijas slikto komunikāciju sociālajās vietnēs.
Jau vēstīts, ka ACTA parakstīšana izsauca sašutuma vētru gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā. Vairākas valstis, tostarp arī Latvija apturēja nolīguma ratifikācijas procesu.
Latvijas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts lēmumu nevirzīt ACTA pieņēma saistībā ar noskaņojumu atsevišķās sabiedrības grupās, kā arī ņemot vērā vairāku ekspertu izteiktās raizes par ACTA piemērošanu Latvijā.
Iepriekš arī Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs pavēstīja, ka ACTA savā pašreizējā formā sniedz pārāk mazu individuālu lietotāju tiesību aizsardzību.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru