otrdiena, 2012. gada 27. marts

Degvielas tirgotāji palielina 95.benzīna cenu Rīgā; cena sasniedz kārtējo rekordu


Degvielas tirgotāji "Latvija Statoil" un "Neste Latvija" otrdien par vienu santīmu litrā palielināja 95.benzīna cenu Rīgā, novēroja aģentūra BNS. Tādējādi 95.benzīna cena ir sasniegusi kārtējo rekordu.
Pēc cenas palielinājuma 95.benzīns "Latvija Statoil" pilna servisa degvielas uzpildes stacijās (DUS) maksā 1,039 latus litrā, bet dīzeļdegvielas cena nav mainīta, un tā joprojām ir nopērkama par 99,9 santīmiem litrā.

Savukārt "Neste Latvija" automātiskajās degvielas uzpildes stacijās 95.benzīns pēc cenu palielināšanas maksā 1,027 latus litrā, bet dīzeļdegviela nopērkama par 98,7 santīmiem litrā.
"Latvija Statoil" degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns aģentūrai BNS iepriekš pavēstīja, ka arī pagājušajā nedēļā benzīna cenas Eiropā joprojām turpināja palielināties, sasniedzot jaunus rekordus. Patlaban degvielas cena par tonnu ir virs 1180 ASV dolāriem, bet janvāra sākumā tā bija aptuveni 950 dolāru. Savukārt dīzeļdegvielas cena nepalielinājās un patlaban ir nepilni 1060 ASV dolāru, bet janvārī dīzeļdegvielas cena bija 950 ASV dolāru par tonnu, piebilda Skrābāns.

Viņš arī atzina, ka ASV dolāra kurss kopš marta sākuma ir palielinājies no 52,3 santīmiem līdz 53 santīmiem.

Skrābāns norādīja, ka, neskatoties uz jēlnaftas cenu samazinājumu pagājušajā nedēļā benzīna cenu kāpumu veicināja pieprasījuma palielināšanās Āzijā un Rietumāfrikas valstīs.

Viņš paskaidroja, ka galvenie notikumi pasaulē, kas ietekmēja degvielas cenu izmaiņas, bija pozitīvās ziņas par Grieķijas finansiālās un ekonomiskās situācijas risināšanu, nerimstošais saspīlējums Persijas līcī, kā arī pozitīvie ASV un Vācijas makroekonomiskie dati.

"Latvija Statoil" pārstāvis arī piebilda, ka kopumā degvielas cenas palielinās visā Eiropā, tostarp arī Baltijas valstīs.

Iepriekš degvielas cenas mainījās 21.martā, kad degvielas tirgotāji par vienu santīmu litrā palielināja 95.benzīna cenu Rīgā.

"Latvija Statoil" un "Neste Latvija" pērn bija lielākie degvielas tirgotāji Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru