pirmdiena, 2012. gada 19. marts

Degvielas cenu rekordi liek celt cenasDegvielas cenu pieaugums palielinās uzņēmumu izmaksas un, degvielai maksājot dārgi, līdzšinējās pakalpojumu cenas ilgi noturēt nevarēs, sarunā atzina Saldus novada uzņēmēji.
Izmaksas augs proporcionāli degvielas cenām

Inženierkomunikācijas projektēšanas un izbūves kompānijas SIA «Energoavots» valdes loceklis Gatis Vanags norādīja, ka degvielas cenas ir sasniegušas kritisko punktu. Vanags lēsa, ka degvielas cenu pieaugums ietekmēs arī uzņēmuma izmaksas, kas augs proporcionāli tam, par cik kāps degvielas cenas.

Esošās pakalpojumu cenas nevarēs ilgi noturēt

Arī saldējuma «Druva» ražotāja AS «Druvas pārtika» valdes priekšsēdētājs Aldis Ošenieks uzsvēra, ka saistībā ar degvielas cenām drīz būs sasniegta sarkanā līnija.

«Pagaidām loģistikas kompānijas notur veco cenu, bet notiek sarunas, ka esošās pakalpojumu cenas nevarēs ilgi noturēt, ja degvielas cenas augs. Tas attiecīgi nozīmē, ka augs arī mūsu izmaksas,» teica Ošenieks, atzīstot, ka pagaidām nevar pateikt, par cik varētu augt «Druvas pārtikas» izmaksas.


Degvielas cenas ir sasniegušas kritisko robežu

Lauksaimniecības uzņēmuma SIA «Pampāļi» vadītājs Jānis Vaļko arī sacīja, ka degvielas cenas ir sasniegušas kritisko robežu. Pēc viņa domām, vajadzētu palielināt lauksaimniekiem pienākošos bezakcīzes dīzeļdegvielas apjomu. «Lauksaimniekiem bez akcīzes nodokļa pienākas 100 litri dīzeļdegvielas uz hektāru. Būtu nepieciešams, ka uz hektāru piešķir 120 litrus dīzeļdegvielas,» sacīja Vaļko.

Jau ziņots, pagājušajā nedēļā pirmo reizi 95.markas degvielas cena Latvijā pārsniedza lata robežu.

Tāpat arī valstīs, kuras piedzīvo ekonomisko recesiju, vērojams degvielas cenu kāpums. Grieķijā benzīna cena gada laikā pieaugusi par 5,5%, sasniedzot vidēji 1,738 eiro (1,20 santīmus) par litru. Portugālē 20.februārī benzīna cenas sasniegušas 1,7 eiro (1,17 latus) par litru, kas ir augstākais līmenis līdz šim, bet Spānijā pašreizējais rekords ir cena 1,4 eiro (97 santīmi) par litru.

Benzīna cena Spānijā cēlusies par vairāk nekā 7%, salīdzinot ar gada sākumu. Itālijā par benzīnu maksā jau 1,811 eiro (1,25 latus), kas, līdzīgi kā iepriekšminētajās valstīs, ir rekordliels skaitlis, ko patērētājiem nākas maksāt par litru degvielas, skaidro «Latvija Statoil».

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:


 1. Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

  Please Fill the Application Form Below:
  - Complete Name:
  - Loan Amount Needed:
  - Loan Duration:
  - Purpose Of Loan:
  - City / Country:
  - Telephone:
  - How Did You Hear About Us:

  If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com

  AtbildētDzēst