trešdiena, 2012. gada 21. marts

Cīņā par drošību pie fotoradariem neapstāsimiesCīņā par satiksmes drošību Ceļu policija nedomā apstātie pie radariem, intervijā sola Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.
«Nevaram apstāties tikai pie fotoradariem, kas kontrolē ātrumu, - mums ir jāiet tālāk. Šobrīd jau sākam analizēt, kādi varētu būt varianti, lai ieviestu citus tehniskos līdzekļus - runa ir par sarkanās gaismas kontroli krustojumos, pie dzelzceļa pārbrauktuvēm un gājēju pārejām, kā arī par sabiedriskā transporta joslas kontroli» stāsta policijas pārstāvis.

Skaidrojot, kāpēc Ceļu policijas aktivitātes koncentrējušās galvaspilsētā, Zivtiņš norāda, ka Rīga ir puse no Latvijas, viss lielais notiek Rīgā - negadījumi, ātruma pārsniegšana, pārkāpumi. Tomēr, lai arī lielākā daļa negadījumu notiek Rīgā, traģiskākās avārijas ir citos rajonos.

«Problēma lielā mērā ir faktā, ka mūsu skaits ir dikti samazināts, un policistu ir tik, cik ir. Mums ir jāveic ne tikai satiksmes uzraudzība, bet šiem pašiem policistiem ir jāiet arī konvojā, jābrauc un dažādām notikumu vietām un jāveic dažādi citi pienākumi, tāpēc mūsu kapacitāte satiksmes uzraudzībai ir krietni kritusies,» akcentē policijas pārstāvis.

Runājot par traģisko avāriju iemesliem, kā piemēru Zivtiņš min Jaungada nakts traģiskos notikumus Krāslavas novadā.

«Piemēram, gadījums, kad Jaunā gada rītā Latgalē gāja bojā uzreiz septiņi jaunieši... Policija zināja, ka notiek kaut kāds jauniešu saiets, tuvumā bija ekipāža, lai pārbaudītu, kas notiek, bet izrādās, ka šie jaunieši zināja par policijas aktivitātēm un brauca pa citu ceļu,» stāsta policijas pārstāvis.

Neoficiālā informācija liecina, ka liktenīgais brauciens tajā dienā bija jau otrais.

Jau ziņots, ka Jaungada naktī Krāslavas novada Izvaltas pagastā kādā no ceļa Izvalta-Šķeltava līkumiem autoavārijā gāja bojā septiņi jaunieši. Automašīna «Mazda 626», kurā brauca septiņi cilvēki, līkumā noskrēja no ceļa un iegāzās Rudnas upē. Visi braucēji zaudēja dzīvību. Viens no jauniešiem atradies automašīnas bagāžas nodalījumā.

Avarējušajai automašīnai bijušas vasaras riepas sliktā stāvoklī. Tāpat tai nav bijusi izieta arī tehniskā apskate. Nevienam no traģiskajā avārijā Krāslavas novadā bojāgājušajiem jauniešiem nav bijis autovadītāja apliecības.

Avārijā gājis bojā viens 1992.gadā dzimis puisis, divi 1993.gadā dzimuši puiši, viena 1994.gadā dzimusi meitene, viens 1995.gadā dzimis puisis un divas tāda paša vecuma meitenes.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru