piektdiena, 2012. gada 23. marts

Būt šoferim visdārgāk ir LatvijāIzmaksas, ar kurām jārēķinās, lai ar auto dotos ielās, Latvijā ir visaugstākās Baltijā, trīs reizes lielākas nekā Lietuvā un 17 reizes lielākas nekā Igaunijā, Baltijas auto nozares forumā 2012 uzsvēra Andris Kulbergs, LPAA prezidents.
Ieskaitot PVN, Latvijā nodokļi un maksājumi pēc auto iegādes, lai ar to varētu doties ielās, ir 504.63 eiro. Šīs pašas izmaksas Lietuvā ir 178.95 eiro- trīs reizes mazākas. Igaunijā šīs izmaksas ir 29.48 eiro, kas ir aptuveni 17 reizes mazākas nekā Latvijā.
Kaimiņvalstīs, atšķirībā no Latvijas, nav jāmaksā par auto pirmreizējo reģistrāciju, dabas resursu nodoklis, uz CO2 balstīts auto reģistrācijas nodoklis, ceļu nodoklis.
Nodokļu un nodevu atšķirība pirmajos trijos gados kopš auto iegādes arī ir ievērojamas. Latvijā trīs gadu izmaksas, kopā ar reģistrācijas izmaksām, ir 757 eiro, Lietuvā 42 eiro, bet Igaunijā - 195 eiro.
Lai gan valstis ir tikai stundas attālumā, izmaksu atšķirības ir ievērojamas, uzsver A. Kulbergs, piezīmējot, ka šīs atšķirības ir pārāk lielas un valdībai vajadzētu meklēt risinājumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru