pirmdiena, 2012. gada 26. marts

Benzīna cenas Eiropā turpina palielinātiesArī pagājušajā nedēļā benzīna cenas Eiropā joprojām turpināja palielināties, sasniedzot jaunus rekordus - patlaban degvielas cena par tonnu ir virs 1180 ASV dolāriem (612 latiem), informēja «Latvija Statoil» degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns.
Benzīna cenu kāpumu veicināja pieprasījuma palielināšanās

Janvāra sākuma benzīna cena bija ap 950 ASV dolāriem (492 lati). Savukārt dīzeļdegvielas cena nepalielinājās un patlaban ir nepilni 1060 ASV dolāri (549 lati). Janvārī cena bija 950 ASV dolāri par tonnu.

ASV dolāra kurss ir palielinājies kopš marta sākuma no 52,3 santīmiem līdz 53 santīmiem.

Skrābāns skaidro: kaut arī jēlnaftas cena pagājušajā nedēļā samazinājās, benzīna cenu kāpumu veicināja pieprasījuma palielināšanās Āzijā un Rietumāfrikas valstīs.

Galvenie notikumi pasaulē, kas ietekmēja degvielas cenu izmaiņas, ir pozitīvās ziņas par Grieķijas finansiālās un ekonomiskās situācijas risināšanu, nerimstošais saspīlējums Persijas līcī, kā arī pozitīvie ASV un Vācijas makroekonomiskie dati.

Lietuvā cena pārsniegusi piecu litu robežu

Kopumā degvielas cenas palielinās visā Eiropā, tostarp arī Baltijas valstīs - Lietuvā cena ir pārsniegusi psiholoģisko piecu litu (viena lata) robežu, 95.markas benzīna cena šodien ir 5,02 liti, savukārt Igaunijā litrs 95.markas benzīna maksā 1,44 eiro (99 santīmus).

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā par santīmu pieaugušas 95. un 98. markas degvielas cenas.

Latvijas lielākā degvielas mazumtirgotāja «Latvija Statoil» degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns maksā 1,029 latus, bet 98.markas degviela - 1,059 latus litrā. Dīzeļdegvielas cena joprojām ir 99,9 santīmi. Šis ir jauns degvielas cenu rekords Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru