piektdiena, 2012. gada 23. marts

Baltkrievija sola reaģēt uz ES lēmumu par sankcijāmBaltkrievija piektdien solīja nekavējoties reaģēt uz Eiropas Savienības (ES) lēmumu noteikt sankcijas pret vairākām personām un uzņēmumiem no Baltkrievijas.
"Mēs esam spiesti nekavējoties sākt īstenot reaģēšanas pasākumu kompleksu. Par šādu iespēju mūsu Eiropas partneri tika brīdināti jau iepriekš," teikts Baltkrievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretāra Andreja Saviniha paziņojumā.

"Pašreizējos apstākļos Baltkrievijas puse nesaskata nepieciešamību to valstu atsaukto vēstnieku klātbūtnē Baltkrievijas teritorijā, kuras balsoja par šo lēmumu," uzsvērts paziņojumā.
Baltkrievijas ĀM pārstāvja paziņojumā teikts, ka "Baltkrievijas puse pauž nožēlu par ES Padomes lēmumu par papildu sankciju noteikšanu pret vairākiem Baltkrievijas pilsoņiem un uzņēmumiem".

"Šis solis vēl vairāk attālina attiecību normalizācijas perspektīvu un un dialoga atjaunošanu par abām pusēm jūtīgām tēmām," uzsvēra Savinihs.

"Eiropas politiķi atrodas konfliktu domāšanas gūstā, viņi paliek piespiešanas un šantāžas loģikas ķīlnieki," piebilsts paziņojumā.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri piektdien sanāksmē Briselē nolēma noteikt sankcijas pret 12 personām un 29 uzņēmumiem no Baltkrievijas, tādējādi paplašinot sankcijas pret šo valsti, lai sodītu autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu par represijām pret opozīciju.

Jau ziņots, ka ES 28.februārī atsauca uz konsultācijām savus vēstniekus Baltkrievijā. Šāds lēmums pieņemts, reaģējot uz Baltkrievijas lēmumu atsaukt uz konsultācijām pārstāvi ES un vēstnieku Polijā un prasību ES un Polijas vēstniekiem no Minskas atgriezties savās galvaspilsētās, kuru Baltkrievija pieņēma, reaģējot uz ES sankciju pastiprināšanu pret Minsku.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru