pirmdiena, 2012. gada 13. februāris

Uz referendumu jāiet, lai nav kauns bērnu priekšā


Aktieris Vilis Daudziņš uzskata, ka visbīstamākais bezjēdzīgajā Lindermana un Osipova popularitātes vairošanas kampaņā ir vienaldzība, tā gaidāmo referendumu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai viņš komentēja raidījumam «Nekā personīga».
Jārūpējas, lai pēc iespējas vairāk nobalsotu pret

«Es atkal domāju tā: nu labi, tu neaizej. Nu neaizej, saki, lai viņi risina tās lietas. Bet tev taču ir bērni. Un tad, kad bērni izaugs un būs balsošanas vecumā vai vēl vecāki, viņi tev kādreiz uzprasīs: «Ko tu darīji 18.februārī?» Un tu teiksi: «Nu es neko... Nē, nu, es vispār kopumā PAR, tas ir PRET, bet eh... bija auksts, nevarēja mašīnu palaist. Un tad es domāju, ka gan jau tāpat būs vairāk nekā ... nu būs labi... Es domāju, ka būs kauns,» spriež Daudziņš.

Lai izvairītos no kauna bērnu priekšā, ikvienam ir jārūpējas, lai PRET nobalsotu pēc iespējas vairāk.

Daudziņš mudina visus, kuriem ir savs auto, apzināt radus un draugus laukos, kas līdz vēlēšanu iecirknim aiziet nevarēs, un palīdzēt.

Laukos vajag balsot

«Vajag balsot laukos. Vajag ņemt mašīnu, kam ir mašīna. Vajag ņemt visus radus, draugus, paziņas un kaimiņus, un braukt uz vietējo pagastu balsot. Tā es domāju. Jo patiešām man šķiet būtiski, ka tai pārstāvniecībai ir jābūt ļoti lielai. Tas ir kā tautas skaitīšanā. Te mums ir tauta jāskaita,» skaidro aktieris Vilis Daudziņš.

Pēc referenduma Daudziņš iesaka latviešiem vingrinājumu, ko izmanto aktieri, gatavojoties jaunām lomām. Mēģināt iejusties Latvijas krievu domās un sajūtās, lai viņus izprastu un rastu atbildi, kā konfliktu nogludināt.

Jau vēstīts, ka 18.februārī notiks referendums par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu. Gatavību balsot par krievu valodu kā otru valsts valodu pauduši vairāki «Saskaņas centra» (SC) politiķi, tostarp SC Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs un Rīgas mērs Nils Ušakovs. Savukārt pārējās Saeimā pārstāvētās partijas aicinājušas referendumā balsot pret.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru