pirmdiena, 2012. gada 13. februāris

Referendums - reperis, iesaistot atpazīstamus cilvēkus, vēršas pie tautas


«Es zinu, ka šeit nekad nebūs Krievija, var ņemt Abreni sev par piemiņu. Ir pēdējais brīdis šeit kaut ko labot, viena himna viens karogs, viena valoda,» savā dziesmā vēsta pašmāju reperis Rays. Arī viņš, klipā iesaistot sabiedrībā pazīstamos cilvēkus, pauž protestu pret divvalodību Latvijā.

Reperis savā dziesmā iztirzā jautājumus, kuri pirms referenduma nomoka latviešus. «Vai mēs esam viesi pašu zemē? Ja vēl nē, bet drīz tas būs, varu derēt!» - dzied Rays.

Tāpat viņš uzdot retorisku jautājumu: «Mani manā zemē sauc par gansu, viss ir kārtībā, vai arī es ko jaucu?»

Reperis dziesmā pauž satraukumu, ka, balsojot par krievu valodu kā otru valsts valodu, turpmāk svinēsim 9.maiju, nevis Lāčplēša dienu.

Video klipā redzami arī sabiedrībā pazīstami cilvēki - deputāts Andris Buiķis (V), reperis Gatis Irbe, kurš sabiedrībā plašāk pazīstams ar pseidonīmu Gacho, dīdžejs Toms Grēviņš, mūziķis un dīdžejs Māris Žigats, mūziķis Ralfs Eilands, mūziķe Ieva Akurātere, aktieris Andris Bērziņš un citi.

Zīmīgi, ka «Youtube» ievietotais video dienas laikā skatīts jau vairāk nekā 140 tūkstošus reižu.


Pats reperis skaidro, ka viņš respektē krievvalodīgos, taču ir pret divvalodību Latvijā.

Tuvojoties referendumam, virkne sabiedrībā pazīstamu cilvēku izvēlējušies tautu uzrunāt ar video rullīša palīdzību. Aicinājumu balsot pret video uzrunā izteikuši hokejisti Miķelis Rēdlihs un Rodrigo Laviņš. Savukārt kāda jaunieša Mārtiņa Pavasara veidotais videoklips pievērsis pat valsts iestāžu uzmanību un pat tika apsvērta iespēja klipu izmantot informēšanai par valodu referendumu.

Pamanīti tika arī biedrības «Dzimtā valoda» priekšsēdētāja Vladimira Lindermana centieni - dziesma, kā arī video uzruna, kurā viņš aicinājis neiesaistīties krusta karā pret krievu valodu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru