trešdiena, 2012. gada 15. februāris

Referendumā piedalīsies 61% balsstiesīgo


Referendumā par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu, piedalīsies 61% balsstiesīgo, balsis par grozījumiem atdos 26,5%, prognozē kompānijas «Betsafe» bukmeikeri.
Vismazākais atbalsts divvalodībai būšot Vidzemē - koeficients 1,7. Tai sekos Kurzeme ar koeficientu 2,3, Zemgale - 3,25, Rīga - 13, un Latgale - 25.

Latgalē varētu nobalsot par otru valsts valodu

Bukmeikeri prognozē, ka Latgale varētu būt vienīgais vēlēšanu apgabals, kurā nepieciešamais pilsoņu kvorums nobalsos par atbalstu krievu valodai kā otrajai valodai, kas novērtēts ar koeficientu 1,5.

«Par pamatu prognozei ņemta kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas aizvien sarūkošā vēlētāju aktivitāte un dalītās prioritātes dažādās sabiedrības grupās. Tā izteikta, balstoties arī uz publiskotajiem «Latvijas faktu» aptauju rezultātiem un ekspertu prognozēm,» skaidro bukmeikers Roberts Egle.

Prognozētāji pievienojoties to ekspertu viedoklim, kuri, lai arī novērtē valodas jautājuma aktualitāti, uzskata to par sakāpinātu tikai atsevišķās sabiedrības grupās.

«Protams, vēlētāju aktivitāti noteikti ietekmēs turpmāko pirmsreferenduma kampaņu intensitāte, kā arī laika apstākļi referenduma dienā,» piebilst Egle.

Aktivitāte gaidāma vidēja

Iedzīvotāju aktivitāte referendumā būšot vidēja - stipri zemāka par balsstiesīgo aktivitāti nobalsošanā par Latvijas dalību Eiropas Savienībā, bet augstāka par balsstiesīgo aktivitāti tautas nobalsošanā par 10.Saeimas atlaišanu.

Līdz ar to totalizatora klientiem ir iespēja veikt likmes uz vienādiem izmaksas koeficientiem gan uz prognozi, ka aktivitāte būs lielāka par 61%, gan uz to, ka tā būs zemāka. Abu prognožu likmes izmaksas koeficients ir vienāds - 1,85, kas norāda uz vienādu iespējamību gan aktivitātei virs 61%, gan zem.

Kā ziņots, referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru